Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,328 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň môžem sa opýtať som 35+3tt som otvorená na 4 prstov ak by sa bábätko narodilo v tomto týždni aké ma to následky je to moje prvé tehotenstvo vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s takýmto nálezom môžete ešte vydržať dlho. Aj keby ste porodili dnes, plod už má prakticky všetko vyvinuté, jednalo by sa o hranične predčasný pôrod. Nemusíte sa obávať. Dodržujte odporúčania.

Podobné otázky

 • Spadnutý močový mechúr

  , Autor:

  Dobrý deň mám otázočku po prvom pôrode mám spadnutý močový mechur. Druhý pôrod som mala akútnu sekciu a teraz som požiadala o sekciu zo sterilizaciou ktorú mi odmietli urobiť popri sekcii ok a teraz otázka môžem rodiť spontane cez spadnutý močový mechúr mám ho úplne dole spadnutý ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám bližšie okolnosti, nevidel som nález, je veľmi tažké sa takto objektívne bližšie vyjadriť. Rodiť sekciou ale môžete. Tým, že ste už po jednom cisárskom reze, môžete si vybrať spôsob pôrodu.

 • Pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes som 33+1 tt ale bábätko je o nejaké cca 9dni od začiatku väčšie. Chcem sa však opýtať, po poradni u svojho zistil ze mám hrdlo na 2,5cm,uzavrete ale polotuhe a hlavička nalieha na PV. Som druhorodicka a dr vravel iba ze ak by boli nejaké bolesti mam ísť rovno do nemocnice. Chcem sa opýtať na Vás názor či môže hroziť nejaký predčasný pôrod a pripadne ak aj áno aké má bábätko šance v takýchto týždňach. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález máte v poriadku. Nemusíte sa obávať. Samozrejme, pri bolestiach, krvácaní alebo podozrení na odtok plodovej vody navštívte Vášho obvodného gynekológa, alebo nemocničné zdravotnícke zariadenie.

 • Sc

  , Autor: Janka666

  Dobrý večer som v 36tt a dnes ma dr poslala sa objednať na sc. Syn narodení v 2010 na sc mal 4100g a mala som vysoký tlak. Druhý pôrod sc v roku 2015 dcéra 3600g tiež som mala vysoký tlak. A teraz mi dr povedal že môžem rodiť vaginalne. Lebo je tam odstup 5 rokov trošku tomu nechápem a začínam mať aj strach. Da sa to aj normálne??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste po dvoch sekciách, aj napriek odstupu piatich rokov je jednoznačne odporúčané ukončiť tehotenstvo cisárskym rezom. Aj napriek všetkému môžete žiadať o cisársky rez.

 • zatazovy oxytocinovy test pred terminom

  , Autor:

  Dobry den, mam podstupit zatazovy oxytocinovy test a som 36+2 a obavam sa ze tym sa mi vyvola porod, je to mozne? Mozem to odmietnut? Este nechcem rodit, este je babo male. Dovod na to je ten ze mam zvyseny tlak som hospitalizovana a chcu zistit ako bude na to maternica a babo reagovat ale porod este vyvolavat nechcu, ze dieta je este male na tento tyzden. U internistu vysledky dobre, bielkovina v moci hranicna hodnota. Tlak 150 na 100 ale niekedy aj 120 na 80. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, oxytocínovým záťažovým testom sa Vám pôrod nespustí, podáva sa infúzia s 1 jednotkou oxytocínu, ktorá sa pustí rôznou rýchlosťou, zisťuje sa ako by plod reagoval na stres. Čo sa týka celkového stavu a okolností, keďže ich nepoznám, ako ani výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa pýtajte ošetrujúcich lekárov.

 • Bolesť

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 8 deň po pôrode a mám neskutočné bolesti okolo slabín a pod bruchom ako strašne silnú svalovicu neviem ležať na chrbte a dokonca sa pretočiť z boka na bok a tak tiež sa postaviť je umenie keď už sa postavím a chvíľu po stojím a rozchodim to tak je ako tak dobre čo to môže byť to bol 3 pôrod pri prvých dvoch som nič také nemala a tiež mám opuchnutu jednu nohu čo s tým ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti. Slabiny Vás ešte môžu bolieť, čo sa týka opuchnutej jednej nohy, príčin môže byť viacero. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.