Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,446 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Porod

  , Autor:

  A blizsie mi to prosim vas neviete objasnit znamena to ze som otvorena na prst alebo ako to je ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa nálezu máte hrdlo v dĺžke 1,5 cm a ste otvorená pre prst. Nález je primeraný týždňu tehotenstva.

Podobné otázky

 • oxitocin a alergia

  , Autor:

  Dobrý deň
  chcela by som sa opýtať na oxitocin podaný v tretej dobe pôrodnej. Mám alergiu na latex,v príbalovom letáku oxitocinu sa píše,že sa neodporúča ženám na alergiu na latex. Je daka iná alternatíva oxitocinu? V pôrodnici kam idem rodiť ho podávajú rutinne z dôvodu odporúčania WHO.

  Negatívny reverz sa dá podpísať aj skorej,
  alebo len priamo v danej chvíli kedy sa medicinsky úkon ide konať ?

  za skorú odpoved vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, oxytocín je telu vlastná látka. Podáva sa štandardne v III. dobe pôrodnej ako prevencia krvácania. Žena môže pri silnom krvácaní po pôrode vykrvácať do niekoľkých minút. Osobne som sa ešte nestretol s alergiou ja latex. Na našej klinike sme bežne podali oxytocín u pacientok udávajúcich alergiu na latex bez následných ťažkostí.

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o prídavnú mliečnu žľazu. U niektorých žien sa s rozbehnutím laktácie vytvorí a naleje iná na jednej strane, vo veľmi zriedkavých prípadoch na oboch stranách. Odsledujte si to. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie v ktorom ste rodili.

 • Cisársky rez

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je zápal bedrových kĺbov a zúžené klbné štrbiny indikáciou k cisárskemu rezu? Problémy mám už cca 4 roky, som sledovaná aj na reumatológii, pokiaľ som brala tabletky bolo všetko v poriadku, ale odkedy som tehotná - 22. tt lieky neberiem, bolesti mám každý deň, znemožňujú mi aj chôdzu...môj gynekológ o problémoch vie, zatiaľ sme tému cisársky rez neriešili.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka konkrétne vo Vašom prípade na ortopéda. Gynekológ nemôže zindikovať cisársky rez na základe negynekologickej diagnózy, ak nemá na papieri potvrdenie od príslušného odborníka, ktorý odporúča viesť pôrod cisárskym rezom. Ak budete mať realizované vyšetrenie a ortopéd napíše odporúčanie viesť pôrod cisárskym rezom, musíme sa tým riadiť.

 • Pôrod v nemocnici Šaca- Košice

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať, či je v nemocnici Šaca- možnosť zvoliť si inú polohu pôrodu aj počas druhej doby pôrodnej (napr. polohu poležiačky na boku, posediačky, na štyroch...) alebo takéto veci závisia od pôrodníka samotného a je to teda na dohode s ním?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na našej klinike máme isté štandardné schválené a odporúčané postupy, ktorými sa riadime. Keďže nám záleží na zdraví novorodenca, ako aj matky, na našej klinike prebiehajú pôrody na moderných pôrodných stoloch, kde vieme znížiť na minimum mieru pôrodného poranenia, ako aj poranenia novorodenca. Pôrod v inej polohe, ktorý môže byť nebezpečný pre plod, ako aj pre matku a môže skončiť až fatálne, nevedieme.

 • Kúpeľ po pôrode a nástrihu

  , Autor: zizzi

  Dobrý deň, pán doktor. Som už tesne po šestonedelí, ešte som neabsolvovala kontrolu u svojho obv. gynekológa, idem budúci týždeň, preto sa chcem informovať, kedy sa môžem už kúpať. Doteraz som sa len sprchovala. Nekrvácam už viac ako týždeň, ale pri pôrode som mala spomínaný nástrih. Ďakujem vopred za odpoveď. Prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, oblasť by už mala byť zhojená, kúpanie by už nemalo robiť problém.