• Jazva

    , Autor: dena-3

    Dobry den
    Som 3 tyzdne po sekcii a zaujimalo by ma kolko trva kym sa jazva zahoji a akym sposobom sa o nu starat. Aktualne pouzivam cicatridina sprej a neviem dokedy je vhodny a kedy je mozne ho nahradit nejakym gelom alebo kremom na jazvy. Je vhodna aj cicatridina mast alebo skor strataderm alebo contractubex?
    Dakujem!

    Dobrý deň, koža sa hojí pomerne rýchlo, niekoľko týždňov, jazvy na maternici sa hojí pol roka. Na kožu môžte používať Cicatridina krém, sprej môžete dopotrebovať a nahradiť ho krémom, alebo aj masťou, s obsahom kyseliny hyaurónovej. V lekárni je k dostaniu množstvo prípravkov. Môžete používať ktorýkoľvek z menovaných prípravkov.