• Žlté telieska

    , Autor: Anna353

    Dobrý deň,som v 5tt.Tehotenstvo mám potvrdené od gynekológa len trochu ma pán doktor prekvapil lebo mi oznámil že tam vidí dve žlté telieska.Chcem sa spýtať či to znamená že čakám dvojičky alebo aká je šanca že z toho sa nakoniec vyvinie jedno bábo?Dakujem

    Dobrý deň, ak obvodný gynekológ videl na vaječníku dve žlté telieska, znamená to, že buď sa v tomto cykle uvolnili dve vajíčka a oplodnené bolo iba jedno, alebo mohli byť oplodnené aj obidve a jedno z nich zaniklo, keď je v dutine maternice prítomný len jeden gestačný vačok s embryonálnymi štruktúrami. Ak Vám však gynekológ oznámil, že v dutine maternice vidí dva žĺtkové vačky, jedná sa o dvojpočetné tehotenstvo a teda čakáte dvojičky, ak sú v oboch žĺtkových vačkoch prítomné embryonálne štruktúry s akciou srdca. Pri najbližšej návšteve gynekológa sa ho nebojte pýtať v prípade nejasností.