• Po pôrode

    , Autor: LVMI

    Dobrý deň chcem sa spýtať som 3 týždne po pôrode. Je možné si dat antikoncepciu skôr ako po šestonedeli? Alebo aj po ukončení? A ešte taka otázka od kedy je žena naspäť plodná hneď alebo neskor ďakujem za odpoveď :)

    Dobrý deň, počas kojenia aj v šestonedelí je možné užívať iba jednozložkovú gestagénovú hormonálnu antikoncepciu. Šestonedelie nie je automaticky antikoncepcia a žena dokáže otehotnieť aj počas šestonedelia, treba na to myslieť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám spomínanú antikoncepciu vie predpísať.