• otehotnenie po našom nešťastí

    , Autor: simonko14

    Dobrý deň p. doktorka.
    Zajtra bude presne mesiac kedy som v 33tt prišla o môjho synčeka. Pri bežnej poradni p. doktorka už mohla len skonštatovať, že nevidí činnosť srdiečka. V nemocnici túto hroznú vetu len potvrdili. Nastalo takmer 48-hodinové vyvolávanie pôrodu. Porodila som spontánne, bez ublíženia a akéhokoľvek šitia. Príčina úmrtia bola torzia pupočníka. Jediné, čo nás s manželom drží ako tak, je myšlienka na druhé tehotenstvo. Veľmi sme sa na túto myšlienku upäli a preto by som sa chcela opýtať, kedy by sme sa mohli začať snažiť o druhé dieťatko ( šestonedelie prebieha bez komplikácií, vyšetrenie ma čaká až o 2 týždne,menštruácia sa ešte nedostavila) Tiež by som sa chcela opýtať, či druhé tehotenstvo bude brané ako rizikové? Je pravdepodobnosť zopakovania sa takejto situácie? Veľmi pekne ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    po takejto príhode a teh. strate vo vyššom týždni je vhodné nové otehotnenie najskôr po 6 mesiacoch od príhpody, kým sa aj maternica aj organizmus zrevitalizuje a pripraví plne na nové otehotennie
    veľa šťastia
    s pozdravom