• poklesnute panvove dno

    , Autor: hilda

    este by som sa chcela spytat, ci by ste mi vedeli aspon priblizne povedat, kolko to moze trvat, a kedy je uz potrebne vysetrenie.je v poriadku napr aj polrok, rok po porode?dakujem

    Hilda, 23.05.2013 (13:44) Dobry den, som 4 mesiace po porode vacsieho babatka, po ktorom mi pokleslo panvove dno.na kontrole po sestonedeli mi lekarka hovorila, ze je to v poriadku,ze sa to casom upravi.chela by som sa spytat, kolko to asi trva, kym sa to upravi do normalneho stavu.pohlavny styk sme uz obnovili, a pri nom nemam ziadne problemy.su na to vhodne aj cviky na inkontinenciu, kde vlastne ide toez o stahovanie svalov panvoveho dna.
    dakujem za odpoved.
    Odpovedá: MUDr. Lenka Reismüllerová
    Dobrý deň,
    to ako a za akú dlhú dobu sa to upraví je veľmi individuálne. Rozhodne však odporúčam cviky na posilnenie panvového dna, veľmi pomáhajú.

    Dobrý deň,
    obávam sa, že bez cvikov panvového dna sa to neupraví spontánne, kľudne sa objednajte na urogynekologické vyšetrenie, kde posúdia stupeň závažnosti a aj možnosť spontánnej úpravy alebo nevyhnutnosť operačného zákroku.