• Pohlavne choroby

    Dobry deň, ja som sa tu už pytala za dcerku a za to ze sa utrie papierom zo zachodu. Teraz spravila to iste ale z koša dokonca i z verejneho wc. Pisali ste že tak nie je mozne aby sa nakazila HIV i ked by boli na papieri spermie alebo krv neznameho človeka. Prosim vas stale mi to vrta hlavou. Ako je mozne ze pri pohl.styku sa clovek moze nakazit spermiami i krvou. Ale takto keby sa takym papierom utrela priamo z wcka alebo keby bol papier v kosi kde by boli spermie popripade krv tak sa HIV nemoze za ziadnych okolnosti nakazit ? Ďakujem pekne ak by ste mi priblizili tieto informacie.

    Dobrý deň, spermie neprežijú na vzduchu dlho. Čo sa týka krvi, dcéra by musela mať ranku na koži a samozrejme krv by musela byť od človeka najazdeného HIV. Krvou zdravého človeka sa nedá nakaziť HIV. Určite odporúčam dcéru viac edukovať a strážiť, aby k podobným situáciám nedošlo. Čo sa týka možných infekcií, je vhodnejšie to prekonzultovať skôr s infektológom, ktorý Vám bude k tomu vedieť povedať viac.