• Lokálna anestéza

    , Autor: Iglia

    Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať ako to je s lokálnou anestezou pri plombovani zuba? Som v 3 trimestri presnejšie v 31 týždni a chcela by som si dat ešte pred pôrodom do poriadku zuby, není to také naliehavé ale predsa len, môže lok. anesteza nejako uškodiť bábätku alebo to nemá veľmi vplyv na neho? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nie, nemusíte sa obávať, lokálna anestéza nemá na tehotenstvo vplyv. AK však ošetrenie zubov nie je akútne a je možné ho odložiť až na obdobie po pôrode, bude to asi vhodnejšie. Prekonzultujte to však s Vašim ošetrujúcim zubným lekárom.