Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Hrčka v slabinach po pôrode

  , Autor: JePaTa

  Dobrý deň.
  Možno to sem nepatrí ale po pôrode sa mi toro prihodilo, tak sa skúsim opýtať.
  Som po pôrode 5 mesiacov, začala som aj silovo znova cvičiť, normálne jesť.. A cca mesiac dozadu som si nahmatala akúsi gulicku/hrcku v slabinach, veľkosti ako hrášok. Nebolí ma, je tvrdsia a úprimne ani neviem, ci je alebo nie je pohyblivá.. Proste ju mam stále na rovnakom mieste, bez zacervenania, bez opuchu.. Len ked si po tom mieste prejdem, ju tam cítim. Robili mi cca 2 mesiace dozadu aj odber krvi, ktory bol naozaj velmi detailný kvoli poporodnym zavratom a podozreniu na tetaniu, ale vsetky hodnoty aj lymfocyty aj ostatné som mala v poriadku, takisto aj moč.
  Neviete mi povedať, čo by to mohlo byt?
  Gynekológ mi povedal, že s tým mám prísť ku nemu, ale termín mam až o týždeň, lebo je na dovolenke, ale aspoň aby som bola kľudná, lebo človek začne o tom čítať, a všade vyskakuje rakovina a iné podobné články.
  Určite to nie je zarastený chlpok, lebo vôbec nevidno že by som tam niečo mala, ak to nenahmatam. Nemám ani žiadne iné ťažkosti, max bolesti panvy, niekedy viac na pravej strane, ale pripisujem to skôr pôrodu.
  Nestretli ste sa s tým alebo nevedeli by ste mi poradiť? Veľmi sa bojim, pretože mám malé dieťa. Ďakujem Vám za pomoc.
  Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať iba o zapálený folikul, zarastajúci vlasový folikul, či uchatú mazovú žľazu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Podľa opisu sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nejedná o nič vážne. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa objednania a postupujte podľa jeho odporúčaní.