• Plan b

    , Autor: Chichi

    Dobry den .
    Chcela som sa este len opytat ze 14.7 je 30 den kedy mi mala prist menstruacia no 12.7 som mala nehraneny pohlavny stik a 13.7 som uzila tabletku planu b. Od vtedy mam bolesti v podbrusi a 15.7 mam hnacku aj dneska . Oje otazky su ci dostanem mensturaciu teraz ako mi mala prist len bude meskat alebo az dalsi ciklus? A ze ci ta hnacka a bolesti je normalna vec alebo by som si mala zajst k lekarovy ? Ci mi hrozi tehotenstvo? Za odpoved dakujem . A ospravedlňujem sa za neustale otazky.

    Dobrý deň, určite je vhodnejšie navštíviť Vášho obvodného gynekológa, nakoľko sa takto nedá naozaj bližšie objektívne vyjadriť. Plan B núdzová antikoncepčná tabletka nie je na Slovensku registrovaná, takže s ňou skúsenosti nemám. Ako som Vám už spomínal, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, rovnako tak aj príčin hnačkovania, hoci nevylučujem, že sa môže jednať aj o vedľajší účinok núdzovej antikoncepčnej tabletky. Takto sa naozaj nedá objektívne vyjadriť a zodpovedať na Vaše otázky. Je potrebné gynekologické vyšetrenie.