• Oddialenie MS

    , Autor: Patrishaa

    Dobrý deň,
    prosím Vás, myslíte, že je v poriadku brať Norethisteron na oddialenie menštruácie 17 dní? Odchádzame na 2-týždnovú dovolenku zrovna, keď by mi mal MS začať. Ide mi hlavne o prvé 2-3 dni MS, kedy mám bolesti a nechcem tak byť v kŕčoch na dovolenke. Nebolo by lepšie menzes skôr o tie 2-3 dni privolať?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, možností je viacero, či už si oddialite menštruáciu, alebo sa pôjde cestou jej skoršieho vyvolávania, aby ste už počas dovolenky nemenštruovala. Áno, Norethisteron sa dá užívať aj 17 dní v prípade, že je to nevyhnutné na oddialenie menštruácie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, v prípade nejasností to s ním prekonzultujte.