• Isotretinoin

    , Autor: Isotretinoin

    Dobrý ďeň, potrebovala by som radu rok som na liečbe isotretinoinom, menštruácia mi mešká 7 dní vyšli mi 3 pozitívne tehotenské testy . Som objednaná na vyšetrenie k dr. Je možnosť že by sa dieťa narodilo zdravé? Nechcem riskovať a preto uvažujem o UPT . Ďakujem.

    Dobrý deň, počas užívania isotretinoinu je veľmi dôležité používať niektorú z foriem antikoncepcie, pretože daný preparát má teratogénne účinky, teda poškodzuje plod. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa. Nikto Vám teraz na 100% nepovie, že plod bude určite poškodený. Miera poškodenia je však pomerne vysoká.