• Covid a tehotenstvo

    Dobrý deň , som v 11tt tehotenstva a včera som začala mať príznaky aj pozitívny ag test na covid . Dnes mi je o dosť lepšie , no trosku si cítim akoby priedušky .. moja obvodná lekárka mi predpísala Zinnat, ale že kým mi neni moc zle , kým sa mi stav nezhorší si to radšej nemám dať . Keď som s ňou volala , som si priedušky ešte necítila . Inak nemám už ani teplotu , len ma boli hrdlo a som slabá , iba trosku ma bolia kĺby a podbrusko .
    Za radu veľmi pekne ďakujem , Lýdia

    Dobrý deň, ak máte COVID-19 s ľahkým priebehom, nie je za každých okolností nevyhnutná ATB liečba. Antibiotiká na vírus aj tak neúčinkujú, je to skôr prevencia pred možným rozvojom sekundárnej baktériovej infekcie. Odporúčam tiež dostatok tekutín, aspoň 2 litre denne, vitamíny, hlavne C a D, Paralen, kľudový režim a dodržiavať karanténu. Odsledujte si to.