• gardasil 9

    , Autor: JanaV

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je vzhľadom na epidemiologickú situáciu teraz vhodné očkovať dieťa (15 rokov) vakcínou GARDASIL 9. Dcéra je preočkovaná proti covid-u (jún-júl 2021) a rada by som ju dala zaočkovať tak, aby sme stihli ešte preočkovanie aspoň 2.dávkou do 05/22. Mám trochu obavu, či to pred nadchádzajúcou vlnou neovplyvní jej imunitu voči ostatným vírusovým ochoreniam. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. Pekný deň.

    Dobrý deň, podľa mňa môžete pokojne nechať dcéru zaočkovať vakcínou Gardasil 9. Vplyv na imunitu vzhľadom ku COVID-19 by to nemalo mať.