Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meskajuca menstruacia

  , Autor: Betka79

  Dobrý deň pan doktor rada by som sa opytala mam 42 som 11 rokov po mastek.prsnika rakovina, tehotna som nebola menzes v celku pravidelny ale, teraz mi uz 16 dni meska menzes na 16 den zrobeny test vysledok negatívny

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, nemusí sa jednať o tehotenstvo. Takto s Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Domi_27

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať , menštruácia mi meškala 10 dní , po 3 dňoch meškania som urobila test ktorý bol negatívny, 11 deň večer som si utrela trošku krvi a ráno znova kde neskôr v poobedňajších hodinách som začala špiniť . Spinenie trvá 2 dni ale nemám pocit že by som mala dostať menštruáciu , mohlo by sa jednať aj o tehotenstvo ? O bábätko sa snažíme už 5 mesiacov a toto sa u mňa prejavilo prvý krát niečo takéto tak som zmätena , ku svojmu Gynekológovi som objednaná až na štvrtok . Za odpoveď veľmi pekne ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr a 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne negatívny, ale aj pozitívny. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku a snahy otehotnieť sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Ak sa nejedná o silné krvácanie, stačí navštíviť Vášho obvodného gynekológa podľa objednania.

 • Môžem otehotnieť?

  , Autor: Keli

  Dobrý deň, mala som pohlavný styk s priateľom 3 dni pred menštruáciou mali sme aj ochranu a nespravil sa do mna ale menštruácia mi 2 dni mešká je možnosť otehotnieť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.

 • Nevoľnosti a meškajúca menstruácia

  , Autor: Viktóris

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že čo to znamená keď mi mešká menštruácia, a už pár dni pociťujem nevoľnosti a závrate?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tehotenstvo?

  , Autor: Dadik

  Prajem pekný deň, koncom decembra som mala styk, pri ktorom nešťastne ostal kondóm v pošve, no priateľ sa do neho nespravil. Asi po týždni nato, som dostala menštruáciu, pri ktorej ten kondóm zo mňa vyšiel. Menštruácia trvala asi 3-4 dni čo u mňa nieje bežné, ale dostala som zápal močového mechúra a užívala som antibiotiká. Po dvoch týždňoch som chytila hnisavú angínu, na ktorú som tiež začala užívať antibiotiká. Teraz, keď som mala dostať menštruáciu, tak mi neprišla. Pozorujem na sebe vyššiu viditeľnosť žil v oblasti pŕs a jemné stmavnutie bradaviek. Robila som si test, no vyšiel negatívny. Je možné aby som po tom, čo vo mne ostal ten kondóm ostala tehotná? Za odpoveď Vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaná infekcia mohla byť spôsobená zabudnutým kondómom v pošve. Meškajúca menštruácia môže byť spôsobená užívanými antibiotikami. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia a atb

  , Autor: ragulca

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, aký vplyv môže mať branie atb Zinnat 500mg v prípade ranného štádia tehotenstva. Zatiaľ mi menštruácia mešká pár dní, a nakoľko som mala nechránený pohlavný styk, je tu určitá možnosť otehotnenia, aj keď cyklus mám nepravidelný. A následne sa chcem tiež opýtať, čo môžem použiť na mykózu spôsobenú braním atb. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  meškanie menštruácie v prípade nepravidelného cyklu ešte nemusí znamenať tehotenstvo preto všetky tieto otázky a odpovede na ne sú len dohadom. Vplyv Zinnatu v tak rannom štádiu tehotenstva sa dá len veľmi ťažko predpovedať, jednoznačný embryotoxický efekt sa u tohto lieku nepotvrdil ale ako platí pre všetky lieky počas tehotenstva je lepšie sa im vyhnúť. Na mykózu užívajte Lactofeel alebo Canesten.