• Menštruácia po kyretazi

    , Autor: Kajyah

    Dobry den pan doktor. Presne pred tyzdnom mi bola robena kyretaz po spontannom potrate v 8tt. Po zakroku som ani nekrvacala, len spinila. Resp mozno aj krvacala, ale uplne slabo. Trvalo to necele 3 dni? Bola som poucena, ze krvacat budem mozno aj tyzden.. toto bolo nic
    Brala som 9 rokov HAK a po jej vysadeni som nedostala menstruaciu rok..a to aj po vyvolavackach. Potom bola velmi nepravidelna
    Preto sa mi aj vynara otazka..kedy ocakavat prvu menstruaciu po kyretazi? Ked uz som v minulosti mala problemy.. a ci je to v poriadku len take to kratke spinenie. (Niezeby som sa netesila, priatelka mojho otca krvacala silno az 2 tyzdne)
    Ja viem, teraz sa az velmi sledujem a viem, ze je to individualne..
    A este.. po akom dlhom case je podla Vas vhodne snazit sa o dietatko? Uz po tomto sme velmi tuzili.. moj gynekolog sa vyjadril, ze by bolo vhodne pockat aj pol roka. Akeho nazoru ste Vy?
    Vopred vdaka za odpoved.

    Dobrý deň, menštruácia by sa po kyretáži mala dostaviť o 4 - 6 týždňov. Pár dňové špinenie je v poriadku, ako píšete, je to individuálne, norma je do 7 dní. Odporúčam počkať 2 - 3 mesiace a tak sa začať snažiť otehotnieť. S užívaním kyseliny listovej však môžete začať už teraz.