• Upt

    , Autor: Lauruš

    Dobrý deň pán doktor vyšiel mi pozitívny tehu test a som rozhodnutá na prerušenie tehu-dneska som volala môjmu gynekologovi a pýtal sa ma na poslednú menštruáciu tú som mala však 9.9 z tabletky po počíta sa tá ako posledná? Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň, záleží od okolností. Ak sa jedná o tehotenstvo, ktoré pretrváva aj napriek užitiu tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie, posledná menštruácia môže byť braná ako tá, ktorú ste mali pred užitím tabletky "po". Ak tabletka emeregentnej hormonálnej antikoncepcie zabrala a v čase užitia tabletky "po" ste neotehotneli, za posledné krvácanie sa ráta krvácanie po užití tabletky "po". Nepoznám však bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva, ako aj určenie týždňa tehotenstva, je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.