Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý deň. Som od stredy po kyretazi. Bola som tehotná 4+5tt začala som špiniť a potom krvácať. Nechali si ma v nemocnici, sledovali po výsledkoch krvy bolo podozrenie na mimomaternicové tehu. Na ultrazvukových vyšetreniach nič nevideli ani mimo ani v maternici. V utorok niečo vo mne zahucalo a vyšla akoby zrazenina podobná plodu. Výsledky ukázali že to nebolo ono. Ale ešte po tom som šla na wc a to isté taký istý pocit niečo vyšlo ale už som to nevidela. Na ďalší deň už spravili kyretaz kvôli silnému krvácaniu. A spravili odbery krvi...hormón pred kyretom bola 160. Po kyretazi to kleslo na 90myslim. Som zatiaľ doma nemám bolesti cítim sa dobre akurát má páli zaha a raz ma prehnalo. V pondelok mám ísť znova na krv či to už kleslo na 0 a je vylúčené mimomaternicové tehu. Len to pálenie záhy má nejak znervózňuje. Lebo keď som zistila že som tehu pálila má zaha tiež.
  Len aby som nestresovala do pondelka.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžu ešte u Vás pretrvávať pár dní tehotenské príznaky. Malo by to však samo odoznieť. Kúpiť si môžete v lekárni voľnopredajné preparáty na pálenie záhy.

Podobné otázky

 • Kyretáž

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  22.4. som podstúpila umelé prerušenie tehotenstva tzv. kyretáž. Som 4. deň po zákroku a od včera pociťujem mierne bolesti v pod brušku a tiež mám slabé krvácanie a tiež som si všimla menšiu hrudku - zrazeninu krvi ale horúčky nemám. Môže to byť len sprievodný jav ktorý sa vyskytuje po kyretáži bežne alebo sa mám báť zápalu? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po zákroku je špinenie do týždňa úplne v poriadku. Bolesti charakteru menštruačných bolestí sa môžu pár dní po zákroku vyskytovať. Nemusí sa jednať o zápal. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, pripadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý večer,

  Som.dva mesiace po kyretáži a mam za sebou aj dve pravidelné menštruácie no dva dni po skončení druhej som mala problém a začala som krvacat mam na myski krvne zrazeniny. Čo môže byt príznakom bojim sa ci je všetko v poraiadku

  Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je možné tehotenstvo, treba najskôr vylúčiť tehotenstvo. Takto Vám objektívne neviem viac povedať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kyretáž a onkomarker

  , Autor: Svetlana

  Dobrý deň pán doktor, v apríli 2019 mi vyskočil onkomarker SCCA na 2,00, čo už je nad normu, urobili mi teda kyretáž, po kyretáži sa znížil na 0,8, ako to je možné, keď z histológie kyretu sa nič neukázalo, vo vzorke nič nebolo. Čo na kyrete mohlo teda onkomarker znížiť, ked v nom nič zlé nebolo?
  Som sledovaná na onkológii, do kyretáže sa mi onkomarker každé tri mesiace zvyšoval, až sa teda dostal na hodnotu 2,00, znížil sa až po kyretáži, čiže očividne ho znížil daný zásah, len nechápem, ako je to možné, ked histologicky nič v kyrete neukázalo, ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hladina onkomarkeru SCCA samostatne nerobí diagnózu pri rakovine krčka maternice. Často býva aj falošne pozitívny (pri iných ochoreniach). Pri kontrolách je onkomarker len doplňujúcim vyšetrením a základom stále ostáva gynekologické vyšetrenie, od ktorého sa odvíjajú iné vyšetrenia (histologizácia, MRI, PET CT,...) Vaginálne vyšetrenie je súčasťou bežného gynekologického vyšetrenia a postihnutie pošvy by gynekológ pri vyšetrení v zrkadlách s najväčšou pravdepodobnosťou videl. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kyretaž

  , Autor:

  Dobrý deň, som 5t po kyretaži a stale som nedostala menstruaciu. Nekrvacala som ani nic... no neustale mam husty biely vytok... co to je???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po kyretáži sa nasledujúca menštruácia dostaví o 4 - 6 týždňov, ešte ste v intervale. Odsledujte si to. Pošva za normálnych okolností produkuje sekrét, ťažko sa mi je takto objektívne vyjadriť, záleží aj od prípadných pridružených príznakoch, ako je pálenie alebo svrbenie v pošve. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Otehotnenie po kyretazi

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať ; 13.3 som podstúpila kyretaz .v cca 8 tt som začala krvácať tak som šla do nemocnice a tam som bola 2 dní .na 3 už srdiečko na sone nebilo .potratila som tak ma čistili .13.4 som mala menzes 6 dní .dn es som si robila tehu test a vyšiel pozitívny .bolia ma vaječníky a mám pocit ako pri menzese ale menzes nikde .je nejaká pravdepodobnosť že som není tehu a že su to len hormóny? Ďakujem k dr.mam ísť zajtra na preventívnu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte pozitívny tehotenský test, s najväčšou pravdepodobnosťou ste tehotná. Pri zajtrajšej návšteve obvodného gynekológa to určite povedzte, bude Vám odobratá krv na bHCG a realizované USG vyšetrenie. Z krvi sa jednoznačne potvrdí alebo vyvráti tehotenstvo.