• Zmena gynekológa pred uplynutím 6 mesiacov

    , Autor: Simonasimona14s

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať u Vás ako to funguje so zmenou gynekológa keď som zmluvu uzatvorila 01.03.2021. No chcem sa prepísať už v auguste k novému gynekológovi. So starým som nebola vobec spokojná, a ešte sa aj sťahujeme. Nový ma je ochotný prijať hneď. Terajší mi napísal na mail, o tom ze chcem zmeniť Dr, že pri prvej tehotenskej prehliadke na potvrdenie tehotenstva - 12.08 ma môže od registrovať. Zaujíma ma, či sa môžem hneď prihlásiť k novému a nebudem si musieť platiť všetko sama - že poisťovňa to nenapadne. Alebo sa nemôžem prihlásiť vôbec. Som z toho celého zmätená všade píšu inak a takisto keď som volala do poisťovne nevedeli mi na túto otázku odpovedať. Vopred Vám ďakujem za odpoveď a prajem pekný den☺️

    Dobrý deň, máte právo na zmenu obvodného gynekológa. Pokiaľ viem, nikde nie je stanovená minimálna doba, počas ktorej ste registrovaná u daného obvodného gynekológa. Zmena sa realizuje ku koncu kalendárneho mesiaca, aby od začiatku nasledujúceho mesiaca bola prevodka u starého obvodného gynekológa a zdravotná dokumentácia u nového.