• Očkovanie proti covidu

    , Autor: VS

    Dobrý deň, nie sme veľmi za očkovanie proti covidu ( máme strach ), ale bojíme sa aj samotnej choroby a s manželom plánujem dieťa. Preto sa chcem opýtať, prosím vás, mám sa zaočkovať? Ak áno, tak kedy - pred otehotnením, počas tehotenstva alebo až po pôrode? Nie je pre plod nebezpečné sa očkovať pred alebo počas tehotenstva? Ďakujem

    Dobrý deň, asi najvhodnejšie je sa zaočkovať čo najskôr a až následne plánovať tehotenstvo. Ak sa Vám však podarí skôr otehotnieť, očkovať sa môžete aj počas tehotenstva, protilátky sa tak dostanú aj do plodu a plod bude prakticky tiež zaočkovaný.