Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Špinenie

    , Autor:

    Dobrý deň,
    pred týždňom mi skončila menštruácia. Včera som mala slabé špinenie, taký slabý ružový výtok a dnes hnedý výtok. V tieto dni mám aj slabé bolesti v podbrušku a krížoch. Čo by to podľa Vás mohlo prosím znamenať.
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám na základe poznania všetkých okolností a vyšetrení povie viac.

Podobné otázky

  • ??

    , Autor:

    Dobrý deň, chcem sa opýtať ..som po potrate po 4 týždňoch mi prišla menštruácia no aj po skončení menštruácie stále špínim.. nie je toho veľa je to hnedé, sú to len také momenty z dňa kedy zašpiním a potom celý deň nič, už sú to 4 dní je to v poriadku? Mám navštívim lekára? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, je dôležité, či bola realizovaná revízia dutiny maternice, alebo nie. Špinenie si odsledujte. Pri pretrvávaní špinenia viac ako 7 dní navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Escapelle

    , Autor:

    Dobrý deň,
    7.8. mi skončil menzes. 14.8. som užila tabletku escalpelle. Týždeň na to, som dostala "menzes" znova. Trval asi 3 dni, z toho len ten prvý deň bol taký krvavý, zbytné dva to bolo len také špinenie. Teraz mi menzes vlastne asi mešká.. Chcela by som sa opýtať na nejaké vaše skúsenosti s touto tabletkou. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, užitím emergentnej antikoncepčnej tabletky ste si rozhádzali cyklus, spomínané krvácanie bolo spôsobené antikoncepčnou tabletkou. Treba si to odsledovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Elektrokoagulácia

    , Autor:

    Dobrý deň, pred troma týždňami mi bola robená konizácia krčka maternice, po dvoch týždňoch som začala slabo krvácať, bola som tamponovaná a na piaty deň mi bol urobený operačný výkon -koagulácia cervixu- lôžka po konizácii pomocou elektrokoagulácie. Dnes som druhý deň po tejto operácii a objavila sa mi svetloružová krv na menštruačnej vložke je to bežné po zákroku ide o čistenie alebo mám opäť vyhľadať gynekologa?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, pri konizácii sa štandardne robí aj kyretáž, takže špinenie je po výkone bežné. Ak došlo ku krvácaniu z lôžka po konizácii s nutnosťou skoagulovania miesta krvácania, nemusí sa jednať o krvácanie z koagulovaného miesta, ale z dutiny maternice. Ak sa nejedná o jasno červenú krv, ale iba o svetloružový výtok, odsledujte si to. Pri silnom krvácaní vyhľadajte obvodného gynekológa alebo navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

  • Krvácanie v tehotenstve

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor. Prosím Vás chcem sa opýtať, som v 11t + 5 dní tehotenstva. Včera som bola u pána doktora všetko bolo ok dieťatko sa hybalo. Len v noci som kúsok krvácala aj menšie zrazeniny išli troška ale bezbolestne všetko, ale podľa kalendára by som mala menštruovat je nutné navstivit môjho gynekológa? Alebo je to normalne. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva špinenie väčšinou súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Môžem byť tehotná ?

    , Autor:

    Dobrý deň ,
    mala by som na Vás otázočku , stým že moja P. gynekologička má momentálne dovolenku. Moja posledná MS bola 24-27 júna . Tak podľa výpočtov by mi mala dojsť na konci mesiaca (27.júla)
    Začalo sa to 9.júla s tým že sme mali s mojím manželom nechránený pohlavný styk a on sa spravil do mňa a na margo toho som mala presne ovuláciu. Na druhý deň večer som si dala tabletku "PO"(EllaOne).
    Nemala som žiadne bolesti, špinenie , krvácanie. Tak sme to ďalej neriešili. Ale 23.júla a 2. Augusta taktiež sa spravil do mňa ale už bez tabletky po . Aj medzi tým sme mali nechránený PS. Momentálne mi mešká MS 15.tý deň . Tehotenské testy som si zrobila už 3 a všetky negatívne . Otázka je či by som mohla byť tehotná aj na priek negat. tehotenského testu . Príznaky nemám žiadne až na bolesť bradaviek. Za skorú odpoveď Vám vopred Ďakujem .
    Pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, môžu byť falošne pozitívne, ale aj falošne negatívne tehotenské testy. Treba však povedať, že užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie ste do seba dostali pomerne veľké množstvo hormónov, čo ovplyvní menštruačný cyklus. Samozrejme, ak ste mali niekoľkokrát nechránený pohlavný styk s ejakuláciou, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je vhodné realizovať odber krvi na beta-HCG. Odsledujte si to.