Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,425 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  pred týždňom mi skončila menštruácia. Včera som mala slabé špinenie, taký slabý ružový výtok a dnes hnedý výtok. V tieto dni mám aj slabé bolesti v podbrušku a krížoch. Čo by to podľa Vás mohlo prosím znamenať.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám na základe poznania všetkých okolností a vyšetrení povie viac.

Podobné otázky

 • Escapelle

  , Autor:

  Chdwla by som sa opýtať o escapelle neviete poradiť nejaký aspoň príznaky ze účinkuje napríklad keď sa u mňa dostavilo špinenie tak sa už nemusím báť? Veľa som si na študovala a viem ze každá žena to má v tele inak ale ten strach zo všetkých veci... Pretože sú ženy čo tvrdia ze u nich nastalo špinenie a pritom boli tehotné... Ja som ju užila do 72hod nemala som ovulaciu... Len ma boli hlava a mam špinanie môžem to brať ako vedľajší účinok alebo fakt ze tabletka už pracuje a účinkuje? Už nevládzem čítať fórum kde viac ženy skresluju ako je samotná pravda..
  Vám chcem poďakovať za možnosť aspoň takto sa s niekym poradiť myslím že od nás viacerých vám patrí veľká vďaka za rýchlu a hlavne overenú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie spôsobené tretím dňom tehotenstva je málo pravdepodobné, skôr je to spôsobené spádom hormónov účinkom emergentnej antikoncepčnej tabletky. Tak či onak, nemá zmysel čítať rôzne fóra, už aj tak nič nezmeníte. Tabletka Vám rozhodí cyklus a ak aj zostanete tehotná, bude sa to riešiť najskôr o 4 - 6 týždňov. Osobne si ale myslím, že tehotná nebudete. Odsledujte si to. Priu meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň po užití escapelle ( do 72) hodin sa z mňa hneď na druhý deň objavilo špinanie alebo veľmi slabé krvácanie... Môže to znamenať, že tabletka účinkuje a teda sa nemusím báť že som tehotná? Alebo je to skôr opak?
  Ďakujem veľmi sa bojím a je to pre mňa stresujúca situácia...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, špinenie alebo slabé krvácanie môže byť zo spádu hormónov, spôsobené emergentnou antikoncepčnou tabletkou. Odsledujte si to.

 • Otehotnenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Prosím vás chcela by som sa informovať. 8.4.2019 som mala pohlavný styk. Následne na to mi od 24.4.2019 do 1.5.2019 Prišla menstruacia. Od 5.5. Mám stáleho priateľa s ktorým sme mali pravidelný pohlavný styk od 21.5. Do 23.5. Som mala slabé spinenie a od 24.5 do 27.5.menstruaciu 28.5 ešte jeden deň spinenie. Neskôr 22.6.2019 som si robila tehotenský test a bol pozitívny. Môj Gynekolog mi vypočítal termín pôrodu začiatkom marca ale v konečnom dôsledku som rodila 19.2.2020 plánovaným cisárskym. Je prosím vás možné že som otehotnela už toho 8.4.2019 keď som ešte nebola s mojim aktuálnym priateľom? Ďakujem veľmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, termín plánovaného cisárskeho rezu sa stanovuje 7 - 10 dní pred vypočítaným termínom pôrodu. Dôležité sú tiež okolnosti stanovenia termínu pôrodu. Termín stanovujeme podľa poslednej menštruácie, ale ak ste mali cyklus nepravidelný, riadime sa termínom vypočítaným podľa USG v 10. - 13. týždni. Za predpokladu pravidelného cyklu, podľa poslednej menštruácie, teda 24.05.2019 Vám termín pôrodu vychádzal na 28.02.2020, čo by sedelo s termínom plánovanej sekcie na 19.02.2020 Ak by ste otehotneli už v apríli, dieťa by bolo minimálne 4 týždne prenášané, čo je nereálne. Nemusíte sa obávať.

 • Pozitívny tehotenský test

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať. Dnes som si robila tehotenský test a vyšli mi dve silné čiarky. Ale keď idem na WC tak mám taký slabucky ružovo hnedý výtok. Ako pri začínajúcej menštruácii.myslite že by som mala mat obavy. Môže tehotenské tehotenský test naznačiť aj niečo iné?? Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch tehotenstva sa špinenie môže vyskytovať. Nepoznám však bližšie informácie ani okolnosti tehotenstva, preto je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasnosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • UPT

  , Autor:

  Dobry den.
  V piatok som podstupila UPT. Doteraz som mala len slabe spinenie s velmi jemnymi bolestami podbruska. No dnes, piaty den od zakroku, som bola so synom na kratkej prechadzke a ked som sa vratila domov zacali mi silnejsie bolesti podbruska, akoby silnejsie menstruacne bolesti a prichadzali vo fazach jak kontrakcie (par minut nebolelo, potom prisla bolest, zas nebolelo atd atd) a rozkrvacala som sa. Po asi 2,5 hodine v pokoji, to odoznelo. Nemam teplotu ani ine tazkosti. Len tie bolesti a rozkrvacanie ma vystrasili, tym ze to prislo az na piaty den a mam obavu ze ked by som opat isla napriklad na prechadzku stane sa to znova. Dakujem velmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po výkone je špinenie do týždňa normálne, bolesti v podbrušku charakteru menštruačných bolestí sa môžu objavovať prvé dni po výkone. Odsledujte si to, ak by sa to zopakovalo aj po 10 dňoch od výkonu, navštívte Vášho obvodného gynekológa