• Mifegin

    , Autor: Zuzka223

    Dobrý deň som v 7tt a chcela by som podstúpiť potrat potratovu tabletku mifegin vedeli by ste mi prosím povedať kde na Slovensku sa podáva prípadne cenu na koľko to neviem nikde na internete nájsť ďakujem

    Dobrý deň, na našej klinike, ako aj asi vo všetkých mne známych zdravotníckych zariadeniach sa v zákonom stanovenej lehote do 12. týždňa tehotenstva (11+6 tt) vykonáva Interrupcia vo forme zákroku - vyčistenia dutiny maternice. Pri umelom prerušení tehotenstva na vlastnú žiadosť do 12. týždňa tehotenstva sa nepoužíva Mifegyne ani iné tabletky. Keďže je to umelé prerušenie tehotenstva na vlastnú žiadosť, musia byť podľa zákona splnené isté kritériá, ktoré sú platné v Slovenskej republike. Iba na upresnenie, Mifegyne sa používa na lekárske ukončenie vnútromaternicového tehotenstva do 63 dní od prvého dňa poslednej menštruácie a iba pod dohľadom lekára, ak bolo prerušenie tehotenstva indikované. Pri použití "potratových" tabliet, legálnych či nelegálnych sa nemusí potratiť všetko a aj tak treba potom zákrok vykonať, mnohokrát aj akútne, v lepšom prípade pacientka krváca slabšie, ale aj niekoľko (desiatok) dní a zbytočne sa anemizuje, prípadne sa vystavuje riziku infekcie. Osobne si myslím, že pre pacientku je jednoznačne vhodnejší zákrok v nemocničnom zariadení pod dohľadom, ktorý trvá do 10 minút, kde sa aj v prípade komplikácií, ktoré sú zriedkavé, zasiahne včas a efektívne, ako by sa mala pacientka v bolestiach trápiť niekoľko hodín.