Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,468 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor, 7.1. som mala nechránený pohlavný styk, 12.1. večer som dostala menštruáciu o pár dní skôr, ktorá však trvala iba 2 a pol dňa. Je možné, že by som mohla byť tehotná ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní nasledujúcej menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test.

Podobné otázky

 • Mifegin

  , Autor:

  Dobrý večer ja som vám už písala o potrate tabletku na koľko som mala cisársky rez a kyret pred 4 mesiacmi a zas som otehotnela zato by ma to zaujímalo či je to možné takto ukončiť tehotenstvo alebo aká možnosť mi ešte ostáva ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pôrod cisárskym rezom pred 4 mesiacmi, vhodnejšie bude jednoznačne inštrumentálne ukončenie tehotenstva. Ak ste však mali kyretáž pre ukončenie tehotenstva pred 4 mesiacmi, nespĺňate podmienky pre ukončenie tehotenstva.

 • Otehotnenie

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať aká je pravdepodobnosť otehotnenia 4 dni pred menštruáciou... Pri 40 daňovom cykle za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Pravdepodobnosť je o niečo menšia ako v čase ovulácie, no nie je nulová.

 • Meškanie menstruacie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť . Žijem v zahraničí, preto by som sa chcela poradiť takto na diaľku. Užívala som antikoncepciu 3 roky . Vysadila som ju na konci júla 2019. Menstruacia mi chodila každý mesiac niekedy mi meškala pár dni, ale vždy prišla . Minuly mesiac sme boli na dovolenke a snažili sme sa o bábätko. Menstruacia mi mešká už 19 dni (2 týždne určite keďže ju nemám úplne pravidelnú) testy som skúšala a stále negatívne . No zaujímavé je to, že mám namiesto menštruácie výtoky . Nie ktoré sú palive, ale výtoky niekedy hustejšie, niekedy normálne a neviem si to vysvetlit. Niekedy má aj pobolieva pod bruchom akoby som mala dostať menštruáciu a stále nič. Pán doktor, čo mi navrhujete ? Lebo neviem si to vysvetlit :( ďakujem pekne a pekný deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť gynekológa, ktorý Vám na základe vyšetrení, jednak na základe vyšetrenia beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, jednak na základe vyšetrenia kultivácie z pošvy nasadí potrebnú liečbu.

 • Môžem byť doprovod na hospitalizáciu s dieťaťom počas tehotenstva

  , Autor:

  Dobrý deň,prosím chcem sa opýtať na váš názor či je vhodné aby som šla na plánovanú trojdňovu hospitalizáciu so starším dieťaťom za účelom spánkového EEG dieťaťa, ktorá má byť počas môjho tehotenstva,v tom čase budem v 28 tt?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na tehotenstvo to vplyv mať nebude. Z gynekologickej stránky problém nevidím.

 • Nevoľnosť počas tehotenstva

  , Autor:

  Dobrý deň. Mala by som takú, asi zvláštnu otázku.
  Mam jedno dieťa, počas tehotenstva som mávala celodenné nevoľnosti každý deň až do cca 22 týždňa. Väčšinu času som strávila v nemocnici na infuziach.
  Dcéra má už 7 rokov, a s priateľom plánujeme ďalšie dieťa.. Terajší priateľ nieje otcom dcéry..
  A teraz moja otázka, je nejaká možnosť zistiť ze aj pri druhom dieťati mi bude tak strašne zle?
  Ďakujem vopred za odpoveď na moju neobvyklé otázku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zistiť sa to vôbec nedá. Každé tehotenstvo je individuálne. Odsledujte do to. V prípade akýchkoľvek ťažkosti alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.