Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,655 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • sterilizacia

  , Autor: Rozalia

  Dobrý deň, v r.2014 som podstúpila sterilizáciu, teraz mám 46 rokov, môžem byť tehotná? Stávajú sa také prípady? Mám navštíviť svojho lekára?
  Ďakujem za odpoveď. Rozalia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bola vykonaná sterilizácia a výkon bol bez komplikácií, pravdepodobnosť tehotenstva je minimálna. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Sekcia

  , Autor: Siska 22

  Dobrý večer. Som 11 mesiacov od tretieho pôrodu sekciou a jednoznačne mi spravili aj sterilizaciu. No už skoro 2 mesieca som nedostala menzes a testy su pozitivne. Chcem sa opýtať či sa bude musieť tehotenstvo umelo prerušiť nakoľko by ma čakala opäť sekcia. A či je vobec možne donosiť babätko. K gynekologovi som uz objednana. Ale chcela som vediet aj nazor ineho.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola vykonaná sterilizácia a aj napriek tomu sa jednoznačne potvrdí tehotenstvo, spĺňate kritéria na ukončenie tehotenstva z medicínskej indikácie v prípade, že by ste si nechceli tehotenstvo ponechať. Ak sa potvrdí normálne tehotenstvo, ktoré si budete chcieť ponechať, tehotenstvo sa nemusí prerušiť. Áno, hoci by sa jednalo o rizikové tehotenstvo, je možné donosiť plod. Tehotenstvo by bolo samozrejme ukončované plánovaným cisárskym rezom

 • Sterilizacia

  , Autor: miko79

  Dobrý deň prosím Vás som rok po sterilizácii a od 23.1 som nemala menštruáciu, aj pred tým som mala nepravidelnú, cez 40 dní a potom aj dva týždne v kuse, tehotenský test mám negatívny, mám 41 rokov, mohla by som byť tehotná? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vzhľadom k okolnostiam tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Odporúčam však navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu a stanoví další postup.

 • Sterilizacia

  , Autor: martina-9

  Ešte na margo mojej otazky. Ano zakrok bol vykonany laparaskopicky. A este som zabudla dodat ze po nechranenom styku som slabo krvacala a este aj na druhy deň slabo.Potom uz nikdy. Nemala som nijake bolesti ani ine ťažkosti. Ja sa pytam len ci sa vtedy po styku nieco ohladom podviazanie nemohlo neposkodiť?Kedze som slabo krvacala. A este by som mala otazku. Mam zasebou 2 injekciu Zoladex. Čakaju ma este 4. Menzes mi prestal ale mam bolesti vajecnikov ako pred menzesom a ovulaciou. Prebieha mi ovulacia pri pichani Zoladexu?Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pohlavnom styku nemohlo dôjsť k zmene, keďže pri výkone bola realizovaná trvalá nepriechodnosť vajíčkovodov. Sterilizácia nemá vplyv na menštruačný cyklus. Čo sa týka ovulácie, ak dôjde k uvoľneniu vajíčka z vaječníka, cez vajíčkovod sa do dutiny maternice nedostane. Spontánne tehotenstvo tak nie je možné.

 • Sterilizacia

  , Autor: martina-9

  Dobry deň chcem sa opýtať 11.2.2020 som podtupila podviazanie vajcovodou. Pri laparoskopii mi zistili endometriozu. Lekar mi nasadil injekcnu hormonalnu liecbu Zoladex. 1 injekciu mi pichol 18.2.2020.A 24.2.2020 som mala z manzelom prvy nechraneny styk po zakroku. Myslite ze som uz bola chranena? Druhu injekciu som mala pichnutu 19.3.2020.Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bola u Vás vykonaná laparoskopická sterilizácia, účinnosť bola okamžitá. Nemusíte sa obávať.

 • Ako sa vykonáva podviazanie vaječníkov

  , Autor: naty-naty

  Dobrý deň.
  Prosím vás, ako sa vykonáva podviazanie vaječníkov? Jedna sa o to, že keď mi po cisárskom reze zasvorkovali brucho tak som asi dostala alergickú reakciu na tie svorky keďže ma svrbela tá oblasť a mala som to červené, ustúpilo hneď po tom ako mi tie svorky odstránili. Mám alergiu na rôzne kovy, ale napríklad šperky z chirurgickej ocele mi problém nikdy nerobili... Prosím, robí pritom zákroku niečo s takými svorkami poprípade sa tam vkladá niečo z tohto materiálu?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na našej klinike sa vykonáva sterilizácia podviazaním vajíčkovodou šicím materiálom na dvoch miestach s následným prestrihnutím vajíčkovodu medzi týmito dvoma miestami podviazania. V minulosti sa pri sterilizácii kovové svorky alebo klipy používali, niekde sa používajú aj dodnes. Neviem Vám však povedať, akou metódou sa vykonala sterilizácia Vám v zariadení, kde ste boli. Najlepšie by bolo informovať sa priamo tam.