• Konizácia

    , Autor: gabbi

    Dobry deň. Konizaciu mi robili na 16 deň cyklu, skor nemali termin. 8 a 14 deň cyklu sme mali prerusovany styk, vyvrcholil mimo mňa partner. Je tam pravdebodobnost otehotnenia? Pri konizacii mi robili kyretaz hrdla maternice, ale kyretaz dutiny maternice nie. Keby som bola na konizacii náhodou vtom tak by sa to tam usadilo? Ďakujem.

    Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia, možnosť tehotenstva pri nechránenom pohlavnom styku je. Oplodnené vajíčko sa usadzuje v dutine maternici niekoľko desiatok hodín. Vajíčko prežije 48 hodín a spermia až 72 hodín. Ak počas zákroku nebola prečistená dutina maternice, prípadné tehotenstvo môže byť neporušené. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.