• Špinenie

    , Autor:

    Dobrý večer chcela by som sa opýtať v 12+3tt sme boli hospitalizovaný s tým že sa mi vypudila von zrazenina ktorá bola hnedasta , povedal mi pán doktor že je stará preto je tá krv hnedá , čo je aj dobre že zo mna vyšla , dávali mi duphaston 3x1 , ascorutin 3x 1. , krvácanie ustálo , ale spinila som stále pýtala som sa doktora či to je normálne on povedal že vraj budem ešte pár tyzdnov špiniť aj z nízko položenej placenty ktorá však neprekriva krčok čo je ten lepsi prípad
    Bojím sa moja otázka teda znie teraz sme 14tt stále spinim slabučké hnedasté , výtoky
    Nič má nebolí na poslednej kontrole sme boli pred týždňom vraj je všetko v poriadku , môže byť že takto budem špiniť ešte niekoľko tyzdnov ? Z čoho to môže byť?

    Dobrý deň, v priebehu prvých 16 týždňov, kedy sa vytvára placenta, špiní asi každá 3 žena. Do 16 týždňa nehovoríme ešte o placente ale o chorióne, placentou sa stáva od 16 týždňa tehotenstva. Ak pretrváva minimálne špinenie, nie je prítomná čerstvá krv, tak do 16 týždňa je nález fyziologický a nemusíte sa ničoho obávať. Špinenie do 16 týždňa tehotenstva je spôsobené nahlodávaním ciev choriónu do steny maternice, teda tvorbou budúcej placenty. Ak však máte akékoľvek pochybnosti alebo nejasnosti, obráťte sa na svojho obvodného gynekológa.