• tvrdnutie brucha

    , Autor: odbornik6

    dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za deň je ešte prípustné tvrdnutie brucha? Som ešte len v 16 tt, a doposiaľ mi brucho netvrdlo až včera začalo. Včera za celý deň dokopy tvrdlo tak 4 - 5 x a tvrdlo mi aj vnoci na dnes do rána tak 3 x. Až som sa vnoci zobudila na kameň, skalu tvrdú akoby v maternici. To tvrdnutie je veľmi nepríjemné, a trvá tak pol minuty ( 30 sekund) a potom sa to povolí. Takto sa to opakuje 4 - 5 x denne a párkrát aj v noci. V poradni som bola naposledy v utorok (5. 8.) a doktorka mi robila sono, to bolo všetko v poriadku, vaginálne som 5. 8. vyšetrená nebola. Mám jedno dieťa má 6 r, vtedy keď som ho čakala som sa začala otvárať a bola som aj zašitá krčok,(šitie robili v 20 tt), len som ležala, steh však aj tak nevydržal praskol, a poroila som v 34 tt. To bolo pred 6 rokmi. Prosím Vás koľkokrát za deň je v 16 tt prípustné tvrdnutie brucha? Najbližšiu poradňu mám 3. 9. ďakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rde určite chod´te k lekárke skôr, nech vám predpíše Magnézium
    alebo si ho sama kúpte
    v 16tt môže byť pobolievanie bruška v rámci rastu maternice ale určite nie bolesti typu, že s na to musíte zobudiť
    určite navštívte lekárku skôr, nech vás skontrolujú
    s pozdravom