• CMV IGg poz a IGm negativ

    Dobry den pani doktorka. Som v 27 tt tehotenstva a nahodou mi vysetrili v nemocnici CMV. CMV IGg positiv, CMV IGg Avidity 0.85, CMV IGm negativ. Ja viem, ze ide o prekonany virus a ze vraj je to ok. Ale!!! Ja som uz v siedmom mesiaci. Mohla som to prekonat na zaciatku tehotenstva a ani som o tom nevedela, alebo by bolo este IGm vysoke par mesiacov, ak by som to pocas tehotenstva prekonala? Velmi pekne dakujem. S pozrravom Barbora.

    Dobrý deň,
    ťažko učiť kedy ste infekciu prekonala, vzhľadom na titer protilátok by to možno evdel odhadnúť infektológ, ale tiež určite nie presne, lebo každý organizmus reaguje individuálne, čiže , nie som schopná vám na túto otázku odpovedať.
    ak ste mala morfologický UZV v norme a tiež skríningy v gravidite, nemáte sa dôvod obávať o plod
    s pozdravom