• Vysoký krvný tlak po pôrode

    , Autor: gloxinia

    Dobrý deň, pani doktorka, som sedem týždňov po pôrode a pred týždňom som si namerala vysoký tlak (160/116). Sono brucha je v poriadku. Z odberov mi zistili proteíny+. Čakám na ďalšie výsledky, avšak Vás by som sa chcela opýtať, či existuje možnosť, žeby som vysoký KT mala ako nejaký postpôrodný syndróm, spôsobený napr. hormónmi? Ak by sa mi z odberov nič nezistilo, dá sa zistiť po tejto gynekologickej stránke niečo? Doktor na sone mi povedal, že ešte mám zväčšený maternicu - po pôrode, ale že je to ok. Naozaj? Ak je to spôsobené hormónmi, môže sa to spontánne upraviť?

    Dobrý deň,
    ak je gynekologický nález negatívny , myslím si, že pri opakovane zvýšenom TK by ste mala absolvovať interné vyšetrenie, komplexné, nech sa vylúči nejaká organická príčína.
    S pozdravom