• platba

    dobrý deň, prosím Vás začali sme s manželom chodiť do CAR a manžel mal 3 x opakovane zlý spermiogram. Ja som bola podľa vyšetrení zdravá, cyklus aj ovul pravidelne aj všetko mám priechodné. Nedarilo sa nám otehotnenie 13 mesiacov a odporučili nám rovno IVF že to by bolo v našom prípade úspešnejšie ako inseminácia práve pre ten zlý manželov spermiogram. Jedno dieťa už mám s tým istým mužom- manželom, dieťa má 7 rokov bolo to vtedy prirodzené počatie. Bola som však zhrozená že tak málo prepláca poisťovňa a že lieky hormóny si má pár platiť zo svojho. Nehoráznosť. Mám 7 ročného syna je na endokrinologickej liečbe rastovým hormónom, táto liečba je veľmi veľmi drahá (sú to tisíce a tisíce eur, možno až siaha k miliónu eur liečoba takéhoto pacienta), a všeto hradí poisťovňa aj ihly aj aplikátory všetko táto liečba trvá niekoľko rokov a rodič nezaplatí ani cent, plne hradená liečba, liečba poisťovňou. Chcem preto vedieť že ako chápe poisťovňa, všetky poisťovne to že nepreplatia liečbu, lieky, hormóny páru na IVF, prečo aký má poisťovňa na to dôvod. Čo má verejnosť, páry spraviť pre to aby toto začala poisťovňa brať ako opodstatnený dôvod na to že liečbu, lieky, hormony preplatí pre tie páry koré majú všetky odvody do poisťovne riadne uhradené? čo preto spraviť? Vôbec tomuto nerozumiem, nedáva mi to zmysel. ďakujem za objasnenie veci

    Dobrý deň,
    nemáte pravdu, že by poisťovňa nepreplácala lieky. Do 39 roku prepláca cca 2/3 ceny lieku, čiže pacient si hradí sám len 1/3. Tým samozrejme prístup poisťovne neobhajujem, no veľmi ťažko sa s nimi rokuje v tejto veci. Aký má na to dôvod poisťovňa - to je otázka práve na poisťovňu.