• budúce tehotenstvo

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám 13 mesačného syna ktorý sa narodil o 13 týždňov skôr, keď mal 4 mesiace zistili nám dandy walker malformáciu, počas tehotenstva som nemala žiadne problémy v 18 týždni tehotenstva sme boli na 4D ultrazvuku a malému nič nechýbalo, nakoľko sa mi začal skracovať krčok, začali kontrakcie a krvácanie musela som porodiť prirodzenou cestou, malý sa narodil s veľkým hematomom na hlave ale krvácanie nemal, dnes nám diagnostikovali aj DMO, chcela by som sa opýtať aká je pravdepodobnosť že by som raz mohla mať ešte zdravé dieťa, alebo sa to môže zopakovať a mám sa dalšieho tehotenstva vzdať? dakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    je to veľmi vzácna vrodená vývojová chyba, ktorá sa vyskytuje na 1 z 30.000 pôrodov. Vo vašom prípade pravdepodobne išlo o náhodnú genetickú mutáciu preto nevidím dôvod prečo by ste v budúcnosti nemali mať zdravé dieťa. Ak si chcete byť istí, doporučujem absolvovať genetické vyšetrenie.