• ? je medzi tym rozdiel

    , Autor: odbornik6

    Dobry den mala som problemy s condylomata ac. ale uz som stoho vyliecena teraz mam ale take otazocku na Vas aky je rozdiel medzi tymto ochorenym a syfilisom som stoho popletena na internete sa toho moc nepise aj tak su to take informacie... Dakujem

    Dobrý deň,
    v oboch prípadoch sa jedná o pohlavne prenosné ochorenie, ktoré sa primárne prejaví ako kožná lézia ("vyrážka"). Pri ochorení condylomata accuminata ide o virusové ochorenie papilomavírusom, ktoré je typické drobnými bradavičkami v oblasti pohlavných orgánov, prenosné pri polavnom styku. Po preliečení sa zbavíte prejavov infekcie no nie infekcie samotnej. Syfilis je ochorenie spôsobené baktériou Treponema pallidum, ide o chronické ochorenie, ktoré bez liečby progreduje (postupuje) a spôsobuje vážne postihmutie celého tela. Prvotne sa prejaví ako tak zvaný "tvrdý vred",ktorý je miestom vstupu infekcie a po určitom čase sa vyhojí. Nasleduje fáza bez príznakov, kedy dochádza k rozsevu mikroorganizmov po celom tele, môže sa prejaviť rôznymi kožnými defektmi a postihnutím vnútorných orgánov ( nervový systém,dýchací systém, kosti, oči ...). Nevyhnutná je včasná diagnostika a antibiotická terapia.