• Ovulácia

    Dobrý deň.Mala by som na vás jednu otázku.4.9 som mala naposledy menštruáciu a ja mám v strede cyklu presne ovuláciu stále,ale tento raz som to mala 20.9.Chcela by som vedieť, že ak sa posunie ovulácia,tak sa posunie aj menštruácia?Za odpoveď ďakujem

    Dobrý deň, nie, neposunie. Menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré síce na seba nadväzujú, ale fungujú samostatne. K ovulácii štandardne, za predpokladu 28 dňového menstruačného cyklu, dochádza na 14. až 16. deň menstruačného cyklu. Ak aj dôjde k posunutiu ovulácie o pár dní, neznamená to, že bude dlhší aj menštruačný cyklus. Odsledujte si to.