• Norethisteron

    Dobrý deň, som 6t po sekcii a začala som silno krvácať s veľkými koagulami, po vyšetrení dr zhodnotil , ze to bude na hormonalnom podklade a predpísal norethisteron na 10 dni. Len som sa zabudla opýtať ci pri užívaní môžem fajčiť? Za odpoveď dakujem

    Dobrý deň, ak ste ešte len 6 týždňov po cisárskom reze, ste prakticky ešte šestonedieľka. Nepoznám však nález, ani ďalšie výsledky vyšetrení a okolnosti, takže sa Vám takto k príčine krvácania neviem vyjadriť. Príčin však môže byť viacero. Môže sa jednať aj o prvú menštruáciu od pôrodu, ktorá môže byť silnejšia. Ak kojíte, Norethisteron neužívajte! Jedná sa o hormonálny preparát, takže fajčenie počas užívania nie je najlepším nápadom. Odsledujte si to.