Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Michi2930

  Dobrý deň p.doktor, v čase končiacej menštruácie sme mali pohl.styk, a došlo k "nehode", hneď ráno som si dala tabletu Escapelle, podotýkam, že som 6 mesiacov po pôrode. Dnes je to tretí deň, čo mi mešká menštruácia, prosím Vás, má význam robiť si tehu test? Môže ísť len o rozhodenie cyklu, či je možné aj tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Tehotenský test si však zatiaľ nemá zmysel realizovať. Meškanie menštruácie tri dni ešte nič neznamená, navyše, v prípade ak ešte kojíte. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menstruacia

  , Autor: Simkino

  Dobrý večer.
  Mám 20 rokov. Menstruacia mi mešká už 9 dní. Sex som naposledy mala pred 4 mesiacmi. Sex bol chránený kondómom. Mám bolesti brucha ako pred menštruáciou už 2 týždne no stále neprišla. Mám častejšie zvýšený tlak a často sa mi krúti v hlave. Môžem byť tehotná? Čo iné by to mohlo byť a čo by som mala robiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero, nemusí sa jednať výlučne o tehotenstvo. Za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Ak sa Vám menštruácia nedostaví, prípadne budú ťažkosti pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nezabranie vyvolávacej injekcie alebo možné tehotenstvo?

  , Autor: Aneta222

  Dobrý deň, mám 17 rokov, mestruacia mi vždy meškala okolo 5 dní. Týždeň po poslednej menastruacii som asi 14 dni špiónka. Dnes je to už 30 deň, čo mi mešká menštruácia
  Bola som pred 2ma týždňami na vyvolávajúcej injekekcii. Mávam len nechránený pohlavný vstyk cca 3-4x do týždňa
  Mám boľavé pichlavé prsia, tvrdé brucho a posledný týždeň mi býva do vracania cestou v aute.
  Test tehotenský negatívny, na ďalšiu kontrolu idem o týždeň
  Mam otázku či aj keď je test negatívny, môžem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Ak je tehotenský test aj po 30. dňoch meškania menštruácie negatívny, tehotenstvo nepredpokladám. Príčin meškajúcej menštruácie však môže byť viacero. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Môžem byt tehotná?

  , Autor: Lenarko

  Dobrý vecer chcem sa spýtať menštruáciu som mala 21.2.2023 som 3,5 mesiaca po porode s priatelom som spala 2 marca plodne dni mi vychádzali 5-6 mávala som väčšinou pravidelne lenže momentálne mi mešká 3 dni priateľ si dával strašný pozor ale človek nikdy nevie tehotenské testy sú negatívne už by asi ukazal test nie ? Keďže podľa menštruácie by som už mala byt v 5 tt ďakujem moc

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie a pozitívny test

  , Autor: Teta Iva

  Dobrý večer, chcela by som sa opýtať. Menstruacia mi meškala 6 dni robila som si test najprv bol negatívny ale asi po hodine som si všimla že je pozitívny. No po 6 dni meškania som mala hnedé spinenie nie vela a po 2 dňoch ako keby mi prišla slabá menstruacia. Keď som si robila druhý test vyšiel pozitívny no druha čiarka bola veľmi slabučká. Môžem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si urobte tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Keli

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 4 dni môžem byť tehotná aj keď partner mal kondóm a nespravil sa do neho ani do mňa? Kondóm nepraskol kontrolovali sme ho vodou. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete. Príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Štyri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.