Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Menzes

  , Autor: Bozena833

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 3 deň vždy mávam načas neboli na ani pod bruško len mam hnačku . Čím to môže byť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak máte črevnú virózu, teda infekciu tráviaceho traktu, infekcia môže mať vplyv na poruchu menštruačného cyklu, aj v zmysle meškania menštruácie. Odsledujte si to. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tabletka po

  , Autor: Ladajda

  Dobrý deň, minulý mesiac som užila tabletku po, menštruácia prišla po pár dňoch kedy som mala len špinenie. Trvala normálne, následne som mesiac nemala styk. Momentálne mi menzes mešká deň čo sa mi ešte nikdy nestalo. Užila som tabletku EllaOne môže to mať za následok že mi mešká menzes?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Tabletka núdzovej hormonálnej antikoncepcie často spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúci menzes

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň :)
  Dňa 13.10 ma operovali, vyberali mi celú štítnu žľazu .. po operácii mi nasadili hormonálnu liečbu euthyrox 150. Mala mi prísť 18.10 menstruacia a do dnešného dňa mi stále neprišla… je to v poriadku? Po nasadení hormónov koľko trvá kým sa to napraví ? Ďakujem :) :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, hormóny štítnej žľazy majú vplyv aj na menštruačný cyklus. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero, predpokladám však hormonálny deficit. Ako dlho bude trvať, kým sa cyklus upraví, prípadne dostanete menštruáciu je veľmi individuálne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Tehotenstvo,menštruácia?

  , Autor: PaulínaPod

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, s priateľom máme už vyše roka a pol prerušovaný pohlavný styk, takže bez ochrany no partner vyvrcholi mimo mňa, zatiaľ som neotehotnela... No tento cyklus som dva dni pred očakávanou menštruáciou slabo pár hodín krvácala, skôr by som to nazvala špinením... Najskôr som si myslela že sa menzes objavil len o dva dni skôr ale potom som zistila, že je to len špinenie, ktoré po chvíli prešlo... Čítala som si o implantačnom krvácaní a tak som si dva dni od vymeškania menštruácie spravila test, no ten bol negatívny... Menštruácia mi mešká už 8 dní... Ďalšie testy som si už nerobila... Viete mi poradiť ďalší postup prípadne o čo by mohlo ísť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia (!) a je len vecou náhody, že ste doteraz neotehotneli. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie, či potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie,
  okrem iného, vyšetriť hladinu beta HCG z krvi.

 • Menzes

  , Autor: Tama244

  Dobrý deň prajem, som 1,5 roka po pôrode, dojčím. Menzes mám už rok a cyklus mi trvá: 24, 34, 29, 45, 32, 28, 43, 39, 24, 28, 39 dní. Menzes trvá od 7 do 15 dní, ak je kratší po 4-5 dňoch príde ešte pár dňové špinenie. Je dĺžka cyklu a trvanie menzes zapríčinené dojčením?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, s najväčšou pravdepodobnosťou je nepravidelný menštruačný cyklus spôsobený dojčením. Odsledujte si to.

 • Meškajúci menzes a mozná ovu

  , Autor: Simona2633

  Dobrý deň,
  som 31DC, menzes pravidelný, 27-28dňový.
  Cca na 13DC som si myslela, že mám ovu, kvôli pichaniu v pravom vaječniku.
  Menštruácia mešká a mám negatívny teh. test.
  Ani sa vôbec necítim, že by mali prist. Občas má jemne pobolieva podbruško ale fakt nebadateľne.
  Na 27DC som mala na nohavíčkách strašne mokro,čo neni u mňa zvykom a na druhý deň znova. Všimla som si aj natahovaci priesvitná, jemne do biela hlien další deň.
  Je možné, že som mohla mať ovuláciu aj takto neskoro? Kedy navštíviť Dr?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré síce na seba nadväzujú ale prebiehajú samostatne, takže za predpokladu dlhšieho menstruačného cyklu a kratšieho ovulačného cyklu sa môžu vyskytovať dve ovulácie počas jedného menstruačného cyklu. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.