• Dlhé krvácanie po Escapelle

    Dobrý deň,
    núdzovo som použila tabletku Escapelle. Menštruácia mi prišla o 8 dní skôr oproti pôvodnému termínu, čo je asi podla príbalového letáku bežné. Krvácanie trvá však už 12 dní a zdá sa mi, že sa nechystá skončiť (obvykle krvácam približne 4-5 dní) Je to bežná reakcia? Bolesti nemám a krvácanie je slabšie až stredné...
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, najčastejším vedľajším účinkom núdzovej antikoncepcie je znepravidelnenie menštruačného cyklu, ako aj znepravidelnenie intenzity krvácania. Je to individuálne u každej ženy. Odsledujte si to. Ak bude pretrvávať krvácanie aj naďalej, viac ako 14 dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.