Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Norethisteron zentiva

  , Autor: Mončiči 123456

  Dobrý deň pán doktor!
  Mam otázku. 2 mesiace po sebe som užívala norethisteron. Chcem sa spýtať že prečo mam menzes len 2 dni? Minulý mesiac som mala 3 dni malo a teraz 2 dni malo. Samozrejme u svojho gynekologa som bola po prvej menštruácie čo trvala 3 dni a tehotna som nebola. A tento mesiac sa to zas opakovalo.
  Užívala som ich na to aby som dostala ms. (Nemam ms bez liekov) V takych okolnostiach je to normalne?
  Predtým som užívala duphaston a ms trvala 5-6dni a teraz posledné 2 mesiace len 2-3 dni. Co to moze spôsobovať pán doktor? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, ani ďalšie výsledky vyšetrení, či nálezy, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý o Vás má k dispozícii všetky informácie, ako aj pozná okolnosti a posledné výsledky vyšetrení a nálezy a ktorý sa Vám vie najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť, prípadne určiť ďalší postup.

Podobné otázky

 • Menstruacia nepravidelna

  , Autor: Efca22

  Dobry den, rada by som polozila otazku: som 6mesiacov po sekcii a moj dr.mi dal antikoncepciu, aby sa mi upravila menstruacia, nakolko ju mam momentalne nepravidelnu... Zacala som ju uzivat v 1.den menstruacie, ale uz 9.den krvacam, akosi sa mi nechce zastavit... Mam doma tbl Norethisteron Zentiva na oddialenie menstruacie, myslite, ze ich mozem uzit? Alebo mam vyhladat mojho dr., ci mam este pockat, az skonci menstruacia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste začali užívať tabletky hormonálnej antikoncepcie, určite neužívajte ešte aj Norethisteron! Krvácanie si odsledujte. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.