• Hormonalny profil v poriadku ale menzes nikde

    Dobry den p. doktor. Tak nakoniec som si hormonalny profil nechala urobit a vyslo ze vsetky vysledky mam v norme dokonca aj Antimullerov hormon je OK, mozno aj viac vajicok. Problemom je ze stale nemam menstruaciu, uz siedmy mesiac. Prsia ma bolievaju ako pred menzesom, aj chrbat, ale mensez nie a nie prist. V com by prosim mohla byt pricina? Hormony OK, ale menstruacie nikde. Dakujem pekne.

    Dobrý deň, ako som už spomínal, príčin môže byť viacero. Ak je výraznejšie zvýšené AMH, môže sa jednať aj o PCO, nevidel som však výsledky, ani USG nález, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak boli vylúčené všetky možnosti a všetky výsledky máte v norme, menštruácia sa môže skúsiť vyvolať. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť a určiť ďalší postup.