Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,788 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Špinenie

    , Autor: DOM.ka

    Dobrý deň. Dňa 28.5. mi skončila menštruácia, cyklus mam pravidelný, 23-24 dní, no dnes , 1.6.(4 dni po menstruacii) sa z ničoho nič objavil hnedy výtok. Ziadne bolesti, nič
    Stretla som sa s tým prvýkrát. Menštruácia trvá cca 6 dní, no teraz bola 2 dni silnejšia a od 3.dňa slabšia a trvala o 2 dní kratšie. Tesne po menštruácii sme mali s partnerom nechránený pohlavný styk ale pochybujem aby sa jednalo o tehotenstvo. Styk aj predtým mame stále chránený. Prosím vás mohli by ste mi povedať alebo aspoň naznačiť o čo sa jedná a ci to môže byť aj prípadné tehotenstvo? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa určite vylúčiť nedá. Spomínané hnedé špinenie môže byť aj ovulačné špinenie, ťažko povedať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Nepravidelný cyklus

    , Autor: Vilma

    Dobrý deň,
    mám 25 rokov nepravidelný cyklus mám asi od 20 rokov (v 21 som bol na operácii podla Dr. To bol nador (áno takto surovo mi to povedal na prehliadke) ale na predoperačnom sone v nemocnici nič nenašli takže mi odobrali len 2 malé asi 0,5 - 1cm polypy) nikdy mi nebol robený hormonalny test nikdy som nič iné neužívala okrem kyseliny listovej až teraz mi lekár nasadil lieky (estrofen na 3 den cyklu 2x1tab. a dufaston na 14 den cyklu 2x1tab. Plus mi odporučil užívat kyselinu listovú 2x 800mg/denne. )

    1. miesac užívani som chytial infekciu
    2. mesic mi prišiel v menzes po 36 dňoch a 16 dní krvacania a špinenia
    3. Mesiac prisiel na čas 28dnoch najprv sa objavilo len mierne špinenie po cca 5-6 dňoch sa mierne špinenie premenilo na mierne krvácanie. Aktuálne už krvácam 14 deň (minulý mesiac 16 dní) môj Dr. povedal že to je normálne. Ja si to ale nemyslím…(momentalne má 2 týždne dovolenku taže neviem ísť ku nemu ani na prehliadku).
    Pri užívaní liekov som spozorovala zväčšenie prsníkov miernu bolest v nich ale aj bolesť v driekovej časti v oblasti ľadvín a z predu brucha ale nie podbruško. Je to tupá bolesť sko keby som msla svalovicu na bruchu v noci sa mi viac krat stalo že som sa na túto bolesť aj zobudila.

    Vopred ďakujem za odpoveď. A ospravedlňujem sa za rozsiahlosť textu.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, vek, výsledky vyšetrení, nálezy a ďalšie okolnosti, ani okolnosti a dôvod nasadenia spomínaných hormonálnych liekov. Iba na základe opisu sa takto nedá bližšie objektívne vyjadriť. Čo sa týka zväčšenia prsníkov a pobolievania v podbrušku, môže sa jednať aj o vedľajšie účinky spomínaných užívaných liekov. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je vhodné stav konzultovať s Vašim obvodným gynekológom, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

  • Menzes po sekcii

    , Autor: bianka-2

    Dobrý deň, som 25 dní po sekcii, snažím sa kojiť, no mlieka mám menej. Doteraz som mala slabulinké krvácanie, alebo skôr špinenie (väčšinou každý deň pár kvapiek krvi). No dnes som začala dosť krvácať, môže to byť už prvý menzes? Je potrebné kontaktovať gynekológa? Krvácanie je silnejšie aj s bolesťami (presne ako som mávala pri cykle). Príde mi to veľmi skoro na to, aby to už bola menštruácia.
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, nemyslím si, že sa jedná o menštruáciu, príčin však môže byť viacero. Vplyv má určite aj to, že kojíte. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde Vás majú ešte počas celého šestonedelia na starosti.

  • Menzes?

    , Autor: Nikols

    Celý týždeň som mala klasicke syndrómy ako mávam pred menštruáciou len slabšie krče ako obvikle (bolesť podbruška, bolesť pŕs, zmeny nálad..)Dneska 30.6. som mala dostať menštruáciu , miesto toho som v noci dostala krvavý výtok a ráno následne hnede špinenie . Celý deň zase potom žiadne špinenie iba obyčajný výtok. Bolesť podbrušku je menšia , ale nutkanie na záchod väčšie. Je môžne , že sa menštruácia oddialila, kvôli prechladnutiu? tehotenstvo sme vylúčili, pretože styk bol chráneny a prerušový a skončil rýchlo, pretože partner stratil erekciu. Čo by som mala robiť podľa Vás?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, ak ste v poslednej dobe nachadená, môže to mať vplyv na menštruačný cyklus a teda menštruácia môže meškať. Ak ste nemali nechránený pohlavný styk (prerušovaný nechránený pohlavný styk nie je antikoncepcia), tehotenstvo nepredpokladám. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

  • Dlhé a slabé špinenie (krvácanie)

    , Autor: JanaKavu

    Dobrý deň,

    Mám 27 rokov (BMI 31) a dlhodobý problém s nepravidelným cyklom, pohlavný styk som zatiaľ nemala. Vyšetrením u lekára sa na objektívnu príčinu nepravidelného cyklu neprišlo a bola mi doporučená iba HAK (to som odmietla).
    Chcela by som sa spýtať, keďže ma momentálne trápi dlhá a slabá menštruácia, možno lepšie povedané špinenie, čo môže byť príčinou tohto problému?
    "Krvácanie" trvá už 3týždeň, spočiatku to bolo iba hnedé špinenie, teraz spotrebujem denne 1-2 intímne vložky, krv po vykonaní potreby obsahuje aj malé zrazeniny. K lekárovi som objednaná nasledujúci týždeň. Rada by som vedela načo sa psychicky pripraviť "ujo gúgl" ponúka prestrašné výsledky.
    Ďakujem za informácie...

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Predpokladam však hormonálnu príčinu. Možnosť liečby hormonálnou antikoncepciou sa môže zdať divná, ale na hormonálny problém je potrebná hormonálna liečba. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu.

  • Tehotenstvom

    , Autor: Anetuska12344

    Dobry deň som v 6 týždni tehotenstva a mám mierne špinenie hnedý do ružová výtok už dva dni poradte mi aké čaje mám piť alebo čo jesť aby to prestalo ďakujem .

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, špinenie, najčastejšie do hneda, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Nemusí sa jednať o nič vážne, ale takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.