Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,788 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo

  , Autor: Anetuska12344

  Dobrý večer som v 6 týždni tehotenstva dnes od 4 obeda som začala mať špinenie zo spodu najprv slabo hnedé potom sa to starbilo a bolo do ružová,červená bolo to len slabé ale pretrváva to až do trz mám aj mierne bolesti v krížovej oblasti ako keby na menštruáciu je to normálne mám strach nwm čo robiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie ružovým, či hnedým výtokom je v tomto týždni tehotenstva pomerne časté. Môže sa jednať o implantačné špinenie. Pri tvorbe cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom (budúcou placentou) dochádza k nahlodávaniu stien ciev, čo spôsobuje spomínané špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne.

Podobné otázky

 • Tabletka po

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať a poprosiť o radu. Mali sme s priateľom styk, chránený kondómom. Kondóm sa roztrhol no hneď ako sa to stalo, partner vytiahol. Nevyvrcholil do mna.Som v 24 dni cyklu, môj cyklus trvá väčšinou 31 dní. Mám aj napriek tomu kupovať tabletku po?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, s veľkou pravdepodobnosťou ste už po ovulácii, no s úplnou istotou sa to povedať nedá. Za týchto okolností preto nemá veľmi zmysel užívať tabletku núdzovej antikoncepcie blokujúcu ovuláciu. Ak ste mali “nechránený” pohlavný styk naozaj iba pár sekúnd, tehotenstvo je za týchto okolností málo pravdepodobné. Rozhodnutie užiť tabletku núdzovej antikoncepcie je však na Vás.

 • menzes

  , Autor: melkaaa

  zdravím pán doktor. Mám 18 rokov a nemala som ešte vaginálny pohlavný styk nakoľko sa na to necítim. Skúšala som však anál. Naposledy som mala s partnerom chvíľku kedy sme mali orálny sex a on sa urobil. Na penise mu ešte nejaký ejakulát ostal a po cca 3 minútach sme sa pokúsili o vaginálny sex lenže som sa na to necítila. partner sa obtrel pár krát penisom o mňa a ja sa bojím, že nejaké spermie mohli naskočiť dnu. nakoľko dnes je 4 deň čo mi menštruácia mešká, ja podľa vás možné tehotenstvo? stalo sa to keď som mala 10 deň cyklu ale nekrvácala som. dnes som aj mala trochu svetlo cervenej krvi a sopľavej konzistencie na papieri keď som bola na wc.to isté som mala týždeň dozadu. je to možné implantačné krvácanie? Vďaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak nedošlo k vaginálnemu pohlavnému styku, tehotná nebudete. Príčin špinenia, či celkovo poruchy menštruačného cyklu môže byť viacero. Ak však došlo k vaginálnemu pohlavnému styku, hoci len na krátku dobu, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Otilia

  Dobrý deň 6 septembra som mala dostať menštruáciu neprišla mi už 3 dni mešká mali sme s priateľom nechránený sex mohla by som byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia?

  , Autor: Miluska09

  Dobrý deň, meštruácia mi mešká 3 dni. No dneska som dostal krvavý výtok a mám ako keby menštruačne bolesti už 3-4 dni. Je možne sa to rozbehne a nejde o tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Podľa opisu sa môže jednať aj o začínajúcu menštruáciu. Odsledujte si to. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, určí možnú príčinu ťažkostí a určí aj ďalší postup.

 • Vyvolanie menštruácie

  , Autor: Slavikkk

  Dobry den, pan doktor, v čase prichodu menstruacie som prave podstupila dost narocnu a stresujucu cestu a tak sa mi dost omeskal prichod menstruacie (mavam ju uz aj tak nepravidelnu, kvoli hormonalnym vykyvom). Avsak, onedlho ma bude cakat znova cestovanie a preto by som sa menstruacii rada vyhla pocas cestovania... Viete mi poradit nejake tipy, ohladom vyvolania menstruacie? Momentalne popijam 3x denne silnejsi harmancekovy caj, beriem vitamin c, no este sa mi nedostavila. Za kazdu radu budem velmi vdacna! Tehotenstvo sa absolutne vylucuje- vyse roka nebol ziaden pohlavny styk. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, aj keď existuje viacero “babských” receptov, menštruáciu Vám vie vyvolať najspoľahlivejšie Váš obvodný gynekológ podaním Agolutinu.