Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,990 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Menštruácia

  , Autor: Dženyy

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať.
S partnerom mávame vždy chránení styk a dosť pravidelne na posledy 28.4. Na druhý deň 29.4. Sa objavilo špinenie až krv prebiehalo to dva dni ako pri meštruacii no menštriácia mala prísť až o 4 dni 1.6. Som Už mala špinenie ako pred menštruáciou menštruaciu mám dostať až 3.6.
Pre ujasnenie Meňstruaciu mávam 2-3 dni 3.deň už úplne slabo alebo vôbec už 4. mesiac.
  Už je 3.6 okooo obeda a menštruácia sa stále nedostavila.
  Prisudzuješ to k tomu že menštruacia prišla o pár dni skôr keďže ju mám vždy takú krátku ale mám obavy pretože až dnes by som mala dostať menštruáciu.
Je to nejaký závažný problém? Priradzujem to k tmu že sa menštruacia prišla skor aj keď nie vzdy bola silná.
Alebo prisudzujem to k poraneniu pri pohlavnom styku.
Mohli by ste mi to ujasniť ? Mám obavy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Niekedy sa môže menštruácia dostaviť aj skôr a môže byť aj slabšej intenzity. Pohlavným stykom sa niekedy môže menštruácia spustiť. Špinenie po styku môže byť tiež spôsobené podráždením, či vznikom drobných poranení a trhliniek. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Slaba menstruacia a vytok

  , Autor: Mamina92

  Dobry den pan doktor chcela by som sa spytat v mesiaci maj jun ma trapili opakovane zapaly hrdla vybrala som 4 antibiotika menzes mal prist 19.7 tyzden pred tym som pozorovala svrbenie a bolest pohlavnych organov a enormny ale nezapachajuci vytok canesten jednorazova tableta nepomohla 22.7 som dostala menzes svrbenie ustupilo avsak menzes je velmi slaby skor vylucujem len krvne zrazeniny neviem co to je moze to byt sposobene antibiotikami ? Alebo je to nejaky gynekologicky problem ktory treba riesit ? Dakujem pekne za akukolvek radu pekny den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa mňa sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu spôsobenú porušením vaginálnej mikroflóry opakovaným užívaním viacerých druhov antibiotík. Takto je však ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať kultivačné vyšetrenie a na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Meškajúca menštruácia a tehotenský test

  , Autor: Kesy_13

  Dobrý deň, chcem sa spýtať menštruácia mi mešká 22 dní, posledná bola 29.5. Menštruáciu mávam pravidelnú 28, 29 dnový cyklus. Pred večerom som si robila tehotenský test clear blue digitálny a vyšiel mi pozit. 1-2 a dnes ráno som si robila tehotenský test GS mamatest a ten mal negatívny výsledok.
  Je možné že som tehotná? Ku svojmu dr som objednaná až 31.7. keďže má dovolenku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Niekedy môže tehotenský test byť aj falošne pozitívny, rovnako tak aj falošne negatívny. Záleží od okolností, typu testu, ... Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG, ako aj USG vyšetrenie. Ak nemáte ťažkosti, stačí navštíviť Vášho obvodného gynekológa podľa objednania, pri ťažkostiach, najmä krvácaní, či bolestiach aj skôr.

 • Menštruácia skôr

  , Autor: Sabči

  Dobrý deň, mám 23 rokov a slabo krvácam, neviem či ide o menštruáciu alebo nejaký zápal. V nedeľu sme boli na kúpalisku a v pondelok ráno som sa zobudila s hnedým vytokom v ktorom sa sem tam objavilo trocha krvi, dnes som vytok mala žltý alebo žltozelený v ktorom bolo tiež trocha krvi a teraz o okolo 18:00 som začala slabo krvácať. Môže ísť aj o skoršiu menštruáciu? Lebo mala by som ju dostať až za 4 dní. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nevylučujem, že sa u Vás spúšťa menštruácia. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností odporúčam navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Silná menštruácia

  , Autor: Petra88

  Dobrý deň
  Menštruácia mi meškala 5 dní, dnes druhy deň je menštruácia silnejšia a dokonca sa objavila aj veľká zrazenina, bolesti sú také znesiteľne ako pri menštruácií, chcem sa opýtať na ty zrazeninu či je to normálne alebo to môže značiť nejake ochorenie , skorý potrat? Som po dvoch pôrodoch (3, 6), nikdy som takú menštruáciu nemala, kedy vyhľadať lekára
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin silnejšej menštruácie aj s prítomnosťou krvných zrazenín môže byť viacero. Samozrejme, jednoznačne sa nedá vylúčiť ani skorý mikropotrat, ťažko takto povedať. Ak sú bolesti znesiteľné a prirovnateľné štandardným menštruačným bolestiam a krvácanie nie je extrémne silné, odsledujte si to. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. V prípade silného neustupujúceho krvácania, bolestí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Lieky a menzes

  , Autor: Domcik111

  Dobrý deň, pán doktor chcela by som sa opýtať. Dnes je to druhý den,.čo mi mešká menzes. Mala som štátnice, stresu teda bolo dosť. Taktiež mi bol predpísaný aj herpesin, ktorý som užívala tak päť dní. Mala som aj dvojdňové preventívne antibiotiká. Momentálne cestujem po zahraničí. U mňa však nie je zvykom, že mi meškajú. Styk som mala vždy chránený kondómom a ani raz nie počas plodných dní. Mohli tieto veci ovplyvniť môj cyklus, a ako dlho je meškanie tolerantné. Vždy pred menzesom mám tak týždeň bolesti v podbrušku, no zatiaľ ani to nie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Stres, zmena životného štýlu, stravovania, ... Dva dni meškajúca menštruácia však ešte nič neznamená. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotenstvo nepredpokladám. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.