• Špinenie a pozitívny test

    , Autor: Teta Iva

    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať. Menstruacia mi meškala 6 dni robila som si test najprv bol negatívny ale asi po hodine som si všimla že je pozitívny. No po 6 dni meškania som mala hnedé spinenie nie vela a po 2 dňoch ako keby mi prišla slabá menstruacia. Keď som si robila druhý test vyšiel pozitívny no druha čiarka bola veľmi slabučká. Môžem byt tehotná?

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si urobte tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.