Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Emily123

  Dobrý deň pán doktor, užívam Adele. Momentálne sa nachádzam v pauze a prišla mi menštruácia, no menštruácia je silná, veľa krvácam. Je to normálne alebo nie? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z vysadenia, najmä v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie môže byť rôznej intenzity. Malo by sa to časom upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor: caroline-2

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať , na lieky na posunutie menštruácie. Dá sa niečo kúpiť v lekárni bez lekárského predpisu, veľmi škodia a kedy sa musia užiť? Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, všetky lieky sú na predpis. Musíte navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám Norethisteron predpíše a poučí Vás o správnom a odporúčanom užití.

 • Meškanie menstruacii

  , Autor: Janac

  Dobrý deň prosím vás chcem sa spýtať, menstruacia mi meskala 5dni. Teh. Testy pozityvne iba jeden druh (mama testy) viditeľné čiarky, ostatné negatívne. Počas dňa so mňa išla nie hlien ale voda doslovne, tak že som sa napríklad postavila a zacítila to. Bez zápachu. Dnes na 6 deň meškania som znovu zacítila šla na WC a bola slabo ružová, príklad každú hodinu za cítim bud to je ružové alebo hnedé ale len trošičku tak ze nemusím použiť ani vložku stačí WC papier. Test som skúšala opet negatívny, mozem bit tehotná alebo to mam pripisovať slabej menštruácii? Alebo to bude vekom? Mam 40 ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr, ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Návrat menštruácie

  , Autor: natie

  Dobrý deň, môžem vás poprosiť o radu? Už vyše pol roka sa snažím o návrat menštruácie, zatiaľ stále neúspešne. Pred týždňom som si bola dať u mojej pani gynekologičky spraviť hormonálny profil, zajtra tam pôjdem kvôli výsledkom, ale už pri odbere mi povedala, že jediný spôsob návratu je antikoncepcia a nie je iná možnosť, ale ja ju nechcem a počula som, že sú aj iné spôsoby a dostala som sa k informáciám, že antikoncepcia nevyrieši môj problém, pretože to nie je moja prirodzená, zdravá menštruácia, ale len umelo vyvolané krvácanie. Prosím vás, ako to je? Mám nejakú inú možnosť alebo sa pri strate menštruácie naozaj musí zaviesť antikoncepcia? Za ochotu a odpoveď vám už vopred veľmi ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný cyklus, ako aj ovulačný cyklus sú otázkou hormónov. Ak je porucha na úrovni hormónov, inak, ako hormonálnou liečbou sa stav neupraví. Bez poznania výsledkov vyšetrení a ďalších informácií a okolností sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe výsledkov vyšetrení určí ďalší postup, prípadne nasadí potrebnú liečbu alebo Vás odošle na vyššie pracovisko.

 • Dlha menstruacia

  , Autor: LuciaD93

  Dobrý deň.
  Dnes mám 11 deň menštruáciu. Obvykle som mávala 5-6 dni. Tento mesiac prvé 4 dni ako obyčajne 5 deň nič a od 6-11(dnes) po wc utreti vkuse krv na papieri. Cez deň mimo wcto nie je take silne staci mí intimka. Nepríde mi to v poriadku.
  Kramy som dostala 34 deň, 33. Deň som si robila test -negatívny. Cyklus mávam 31-36 dni, nepravidelný.
  V pondelok mám ísť ku gynekologičke nakoľko sa už dlhsie snažíme o dieťa. Tak jej to spomeniem ale chcela som sa trosku ukľudniť že prečo sa to deje.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Bez vyšetrení sa však nedá bližšie objektívne vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa objednania. Na základe vyšetrení následne určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Menštruácia

  , Autor: Jaňom

  Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať naposledy som mala posledný menzes 15.9.2022 a us mi mešká 41 dní dosť dlhú dobu neviem či by som mala zájsť k lekárovi ? Pravdepodobnosť tehotenstva nevilučujem ale robila som si test cc dva týždne do zadu a bol negatívny viete mi poradiť čo mám robiť ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení, či odberov určí príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.