• Menstruacia, cysta, znížený AMH

    , Autor: L&M

    Dobrý deň pan doktor,
    chcem vás poprosiť o vás názor.
    Vo Februári 2022 mi bola podaná tretia dávka vakcíny Moderna proti COVID 19. Odvtedy nemám menštruáciu a chodievam každý mesiac na vyvolávačku agolutin. Nikdy predtým som s menštruáciou problem nemala. Momentálne mám aj folikarnu cystu 2,5 cm. Mám strašne bolesti celého brucha. Je to ostrá bolesť. Brucho mám aj v jednom kuse nafúknuté. Neviem co s tym…
    Ďalšia vec, ktorá ma trápi tento rok sa mi raketovo znížil aj AMH som pod normou ( 0,30 ). Taktiež mám anovulacny cyklus ( DC prog. 0,16 ). Mám 36 rokov deti este nemám. Doktor ma posiela co najskor do reprodukčného centra. Momentálne tak ako sa zle cítim neviem ci moje telo zvládne ďalšie hormóny ak by malo dôjsť k umelému oplodneniu. Navyše mám na pečeni hemaglion. Zistili mi ho náhodne pri magnetickej rezonancii celého brucha. Hemaglion ma 3,5 cm. Chodím pravidelne 2 x do roka k hepatalogovi. Ten zase úplne odmieta, aby som dávala do seba akékoľvek hormóny. Navštevujem aj endokrinológiu štítnu žľazu mám v poriadku. Aky je vás názor prosím? Ďakujem

    Dobrý deň, pri daných hodnotách je vhodné riešiť tehotenstvo cestou centra asistovanej reprodukcie. Spomínaný folikul nie je prekážkou tehotenstva, anovulačné cykly, hodnota AMH a v súčasnosti aj amenorhea, teda nemenštruovanie už áno. Nepoznám však nálezy hepatológa. Je dôležitá spolupráca hepatológa a lekárov centra asistovanej reprodukcie.