• Menštruácia po Norethisterone

    , Autor: Patrishaa

    Dobrý deň pán doktor,
    Norethisteron som brala 6 dní na priblíženie menštruácie (tabletky mi ho priblížili o 2 dni) a menzes som dostala na 3 deň od vysadenia.
    Krvácanie však bolo slabšie a trvalo kratšie ako normálne. No teraz, asi na 4.deň od konca prvého krvácania som dostala akoby znovu menzes už silnejší a aj s bolesťami ako mávam vždy.
    Viete mi prosím nejako povedať čo sa môže diať? alebo čo to znamená?
    Mám očakávať teraz znovu očakávať niekoľkodnové krvácanie?
    (Pred predpísaním lieku som na priehliadke mala všetkl Ok)
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné krvácanie, či špinenie, ktoré nemá žiadnu logiku. Pobolievanie v podbrušku, ako pri menštruácii sa môže tiež vyskytovať. Stav by sa mal postupne upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.