• Meškanie menštruácie a covid

    , Autor: sara007

    Dobrý deň,

    Mešká mi menštruácia už 12 dní. Mávam ju takmer pravidelne, občas mešká 1, max 2 dni. Prežila som klasické PMS, aké mávam každý mesiac (bolesť pŕs a brucha) Menštruácia však nikde, namiesto toho som mala hrozne silný výtok niekoľko dní (bez farby a zápachu) potom jeden deň slabý hnedý výtok. Po týždni to prestalo. Tehotenský test mám negatívny. Pred asi 2.5 rokom zistené hpv 16 a 18. Môže to byť nejaká choroba kvôli tomu? K lekárovi som objednaná až za týžden a hrozne sa bojím že to bude niečo zlé. Pred 3 týždňami som mala covid, ľahký priebeh iba bolesť hrdla a nádcha. Mohlo by to meškať aj kvôli tomu? Ale už sa mi to zdá naozaj dlho. Mám sa obávať? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ochorenie COVID-19 má vplyv na menštruačný cyklus, môže to byť jedna z príčin. Samozrejme, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa tiež nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu, pri ťažkostiach aj skôr.