Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dlhé menštruačné krvácanie

  , Autor: Simad

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa Vás spýtať, čo môže byť dôsledkom dlhého krvácania. Pol roka dozadu mi bolo diagnostikované PCO a odvtedy užívam Utrogestan užívam ho hlavne na úpravu cyklu, pretože som mala dlhé spinenie pred aj po menštruácii. V novembri som napr.dostala menštruáciu dvakrát do mesiaca a v decembri som mala zase ukážkovú menštruáciu bez špinenia, bolestí a nebola ani silná a trvala 6 dní...tento mesiac som dostala špinenie na 23.deň cyklu, o 3 dní som dostala menštruáciu, ktorá ale bola slabšia a viac menej(sem tam pichanie v mieste vaječníkov) bez bolestí a na 6.deň som mala pocit že mi menštruácia skončila, no na druhý deň ráno som zasa krvácala ale už dosť silno a prišli už aj bolesti. Silné krvácanie trvalo dva dni, no krvácanie stále nechce skončiť dnes je to už 12.deň...Čo by mohlo byť príčinou dlhého krvácania? S manželom sa snažíme aj vyše roka o dieťa, ale neúspešne a môj dr.to nejak extra nerieši, v novembri mi robil ultrazvuk vraj bolo všetko v poriadku, na krvácanie dvakrát do mesiaca sa vyjadril, že sa to proste stáva...už neviem, ako ďalej mám pokračovať keďže ani neviem, či vôbec prebieha u mňa ovulácia.
  Ďakujem za odpoveď
  S pozdravom
  Simona H.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin krvácania môže byť viacero, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne bližšie informácie, nálezy, výsledky vyšetrení, hormonálneho profilu, USG vyšetrení, ani okolnosti. Ak krvácate už 12 dní, nie je to úplne v poriadku. Bude vhodné pouvažovať aj o histologizácii sliznice. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, pri silnom krvácaní gynekologickú ambulanciu alebo pohotovosť nemocničného zariadenia.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý mam 17rokov. Chcela by som sa spýtať ako je to môžme keď som dlho nemala menštruaciu sú tomu aj 4 mesiace, a dostala som nakoniec a už mi trvá 3 týždne je to v poriadku? Za odpoveď ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za takýchto okolností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Nepoznám síce všetky okolnosti, ani to, či bol menzes predtým pravidelný, ale takto dlhé menštruačné krvácanie už treba riešiť.