Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie mimo cyklu

  , Autor: sonieux

  Dobry den,

  chcela by som sa spytat, uz vyse tyzdna mam krvacanie mimo cyklu. Skor spinenie...
  Mala som do toho i hnacku.

  Sex som mala 1.11 a potom tieto problemy zacali od 6.11.
  Sex bol ciastocne nechraneny (chvilka bez kondomu).

  Vedeli by ste mi poradit, o co sa jedna?

  Dakujem vopred velmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • krvacanie mimo cyklu

  , Autor: Diana123

  Dobry deň pan doktor ja by som sa chcela opytat krvacam mimo cyklu menstruacia bola 24.12 do 26.12 a dneska sa to krvacanie objavilo ale nerozumiem ze preco? beriem ornibel hak ale nikdy sa mi to nestalo stouto hak

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas používania hormonálnej antikoncepcie sa môže objaviť špinenie prakticky kedykoľvek počas cyklu. Za predpokladu správnej aplikácie a užívania je tehotenstvo málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Pokračujte v používaní hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: simi1203

  Dobrý deň, dostala som o týždeň skôr svoju menštruáciu, mala som ju asi cca 6-7 dní (cez predošlú menštruáciu som mala nechránený sex), bolelo ma podbrušku aj kríže ako je u mňa zvykom, No o týždeň nato, čo bolo teraz v piatok som dostala znovu, ale veľmi jemnú skôr niečo ako keď menštruácia končí a je taka tmavšia občas tam bol aj prímes krvy. Prešlo 2 dní a stále sa nič nezmenilo občas zo mňa vyjdu také tie kúsky maternice alebo aspoň myslím, že je to toto. A nemám žiadne nejaké bolesti ani nič. Neviem či mi chýbajú nejaké vitamíny alebo stres z prace alebo to bude tým nechráneným sexom. Občas ho mávame tesne pred alebo cez menštruáciu s tým, že je prerušovaný, nie je to urobene do mňa. Cez iné dni mávame ochranu. Možno je to aj krvácanie počas ovulácie. Radšej som sa chcela takto online poradiť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania mimo cyklu môže byť viacero. Stres má na menštruačný cyklus vplyv. Treba však povedať, že prerušovaný pohlavný styk neznamená antikoncepciu, otehotnenie je teda možné. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Krvácanie mimo cyklu a následne slabá menštruácia

  , Autor: M2K22

  Dobrý deň,
  mám 24 rokov, takmer pravidelný 29 dňový cyklus, pričom sú vždy prvé dni menštruácie sprevádzane kŕčami, naliatymi prsiami, a intenzívnejším krvácaním. Menštruáciu som mala 14. -18. 2., potom na 13DC až 17DC som mala najskôr špinenie a potom krvácanie, ako menštruácia, s čím som sa nikdy pred tým nestretla. Večer 13.3. som dostala menštruáciu, ale je stále slabá a bez bežných príznakov (slabšia ako predchádzajúce krvácanie). Má slabá menštruácia súvis s krvácaním medzi menštruáciami? S partnerom mávame nechránený pohlavný styk, väčšinou pár dní pred očakávanou menštruáciou. Kvôli krvácaniu som si spravila 24DC tehotenský test - negatívny. Čo mohlo spôsobiť krvácanie, a tiež slabú menštruáciu?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je nutné vylúčiť tehotenstvo, aj napriek negatívnemu tehotenskému testu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a bližších informácií a okolností určí ďalší postup.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Soma

  Zdravím,
  stala sa mi taká vec. Menštruáciu očakávam až o týždeň, no dnes ráno som si našla krv na nohavičkách. Ďalej som už nekrvacala, len ráno som tam mala krv a potom už nič. Viete mi poradiť čo s tým? Som zdravá, mám 21 rokov a pohlavný styk som tiež nikdy ešte nemala. Na gynekologickej prehliadke som zatiaľ ešte nikdy nebola, no viem, že by som to mala zmeniť. No chcem sa spýtať, či mi viete povedať o čo išlo. Či to je príznak niečoho alebo sa to môže stať, povedzme ako chyba v menstruačnom cykle. Ďakujem predom za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia môže byť viacero. Teoreticky, ak máte posunutú ovuláciu, mohlo sa jednať o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, u ktorého aj napriek tomu, že ešte pohlavne nežijete, sú vhodné pravidelné preventívne prehliadky.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Nesska

  Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať. Presne v strede cyklu som začala slabo krvácať. Na 14 deň bola krv jasná - prirovnávala som to ovulačnému krvácaniu. Problém je však v tom, že toto krvácanie alebo špinenie neprestalo a trvá už 6 dní, teraz to vyzerá skôr ako hnedý výtok s krvou, niekedy do ružová. Raz je to slabšie, že to takmer nie je vidieť, pozdejšie je to už silnejšie a musím to kontrolovať. Na vyšetrenie som už objednaná, ale to ešte potrvá. Neviete prosím, čo to môže znamenať alebo čo mohlo spôsobiť to, že krvácam slabo už 6 dní mimo cyklu? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačné krvácanie alebo špinenie niekedy môže trvať viac, ako len deň či dva, hoci to nie je úplne bežné. Samozrejme sa nemusí jednať o ovulačné krvácanie. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, treba myslieť aj na to. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem, je potrebné gynekologické vyšetrenie.